українська російська англійська

Інформаційне повідомлення про проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України"

11.01.2019 | 13:10

Міністерство культури України пропонує до громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – проект акта), розроблений у зв’язку зі змінами, передбаченими пунктом 3, 4 розділу І, підпунктом 2 пункту 14 розділу ІІ Закону України від 06 вересня 2018 р. № 2530-VІІІ «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» в частині внесення змін до частини третьої статті 33, частини другої статті 561 Митного кодексу України, частин третьої і четвертої статті 13 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

Зміни передбачають внесення Мінкультури до єдиного державного інформаційного веб-порталу “Єдине вікно для міжнародної торгівлі” у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, видані свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України в день їх видачі та здійснення органами доходів і зборів відповідних митних формальностей, необхідних для випуску у відповідний митний режим, пропуску через митний кордон України культурних цінностей, що вивозяться, у тому числі тимчасово, за межі України, на підставі свідоцтва, отриманого від Мінкультури з використанням механізму “єдиного вікна” відповідно до Митного кодексу України.

Проект акта є оптимальним способом вирішення проблеми узгодження актів законодавства, оскільки передбачає, зокрема, внесення змін до Порядку видачі свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей або відмови в його видачі, переоформлення, анулювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 963.

Альтернативні способи не забезпечують всіх перелічених переваг обраного способу.

Альтернативними способами досягнення цілей державного регулювання є:

1) викладення Порядку у новій редакції. Такий спосіб дозволить врахувати зміни, що відбулися у законодавстві, однак зміни не значні і потреба викладу Порядку у новій редакції відсутня;

2) збереження Порядку без змін. Зазначений спосіб є неприйнятним, оскільки залишає проблему невирішеною.

 

Реалізація акта забезпечить виконання Мінкультури вимог статей 33, 561 Митного кодексу України, статті 13 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей».

Проект акта оприлюднено шляхом розміщення його тексту та аналізу регуляторного впливу на офіційному сайті Міністерства культури України в мережі Інтернет: www.mincult.kmu.gov.ua у підрубриці «Регуляторна політика» рубрики «Документи».

Зауваження і пропозиції до проекту акта від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця (з дня оприлюднення цього повідомлення) у письмовому та/або електронному вигляді на адреси Міністерства культури України:

 

вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601

Е-mail: info@mincult.gov.ua

 

Разом з тим, зауваження та пропозиції до проекту акта можуть бути надіслані електронною поштою на урядовий веб-сайт «Громадське суспільство і влада» (www.civic.kmu.gov.ua).

Відповідальною особою щодо впровадження проекту акта визначено головного спеціаліста відділу з питань переміщення культурних цінностей Міністерства культури України Шандрук Марію Юріївну (тел. (044) 272 48 08).

Результати публічного громадського обговорення в обов’язковому порядку будуть розміщені на офіційному сайті Міністерства культури України в мережі Інтернет: www.mincult.kmu.gov.ua не пізніше, ніж через два тижні після його закінчення.

Документи:

Проект постанови КМУ
версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України