українська російська англійська

Фестиваль "Коляда на Майзлях" набув статусу Міжнародного різдвяного фестивалю

16.01.2019 | 15:52

З 8 по 14 січня, у Івано-Франківську, у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян відбувся Х Міжнародний фестиваль “Коляда на Майзлях”. Започаткований у 2010 році з метою відновлення та популяризації різдвяних традицій, колядок та щедрівок, фестиваль за десять років існування  набув значної популярності та став справжньою різдвяною візитівкою Прикарпаття.  Учасниками десятого фестивалю стали понад 30 гуртів з різних куточків  України, а також  творчі колективи з Польщі та Молдови. Вразили довершеним та оригінальним виконанням  коляди гурти зі Сходу України - Вокальний ансамбль «Мелодія» (м. Попасна, Луганська область) та Народний фольклорний ансамбль «Заграярочка» (м. Волноваха, Донецька область).

 

 

«Українська коляда – це унікальна традиція, яка має глибинне народне коріння та понад усе несе в собі тепло та домашній затишок,  дарує світлі, яскраві відчуття. В цих колядках та щедрівках – вікова мудрість народу, традиції та звичаї, історія та легенди. Вони відкривають розмаїття культури українського народу, спонукають до вивчення обрядів та історії свого народу. Фестиваль подарував незабутні враження від знайомства з багатством народної традиції та в черговий раз продемонстрував унікальність та різнобарв’я культурного багатства з різних куточків нашої країни. Ці глибокі мистецькі твори навчають істинної любові до рідної землі – до України, надихають на боротьбу за нашу віру, правду та державу, і наша мета – зберігати та примножувати ці традиції», - говорить Міністр культури  Євген Нищук.

 

 

Святкування останнього дня Х Міжнародного фестивалю "Коляда на Майзлях" розпочалось Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, по завершені якої  відбувся гала-концерт за участю народної артистки України Марії Бурмаки та київського гурту «Gypsy Lyre».

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України