українська російська англійська

Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу

17.01.2019 | 18:47

2018 рік для Одеського національного академічного театру опери та балету ознаменувався активною гастрольною діяльністю. Непересічною мистецькою акцією став благодійний показ балету Петра Чайковського "Спляча красуня" на сцені Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка. Вистава у виконанні трупи Одеської опери  підкорила поціновувачів класичного балетного мистецтва вишуканим втіленням хореографічного, музичного та сценографічного рішення постановки.

 

 

З великим успіхом вперше у Вінниці Одеський національний академічний театр опери та балету презентував балет Л.Мінкуса «Дон Кіхот», який і до сьогодні є одним із найпопулярніших в репертуарі балетних труп світу. Особливі овації отримали виконавці головних партій, заслужена артистка України Олена Добрянська (Кітрі) та Станіслав Скриннік (Базиль).

 

 

Теплий прийом влаштували артистам театру львівські поціновувачі високого мистецтва. Під час XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької акторська трупа представила  оперу Д. Верді «Набукко».

 

 

Колектив театру успішно пропагує українське мистецтво в багатьох країнах світу, підтверджуючи статус Одеського національного академічного театру опери та балету як одного з найвідоміших театрів Європи. Міжнародним визнанням  його популярності стали запрошення на численні гастролі в багатьох країнах світу – Італії, Польщі, Королівство Нідерланди і Королівство Бельгії. Балетна трупа Одеського національного академічного театру опери та балету України підкорила глядачів Канади та США майстерним виконанням балетів П. Чайковського "Спляча красуня", "Лебедине озеро" і "Лускунчик".

 

 

Театр знаходиться в постійному пошуку нових зарубіжних імпресаріо з метою розширення можливостей представляти класичне оперно - балетне мистецтво України за кордоном.

У 20018 році колектив Одеської опери  провів  вже традиційні яскраві музичні форуми – «Різдвяний фестиваль 2018 в Одеській опері» та IV фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», представляючи на суд шанувальників музичного мистецтва ексклюзивні фестивальні програми. А також Хореографічний фестиваль до 200- річчя Маріуса Петіпа, глядачам представили три репертуарні постановки з хореографією цього генія класичного танцю - «Спляча красуня», «Лебедине озеро» і «Баядерка». А в рамках концертної програми «Геній хореографії» були показані фрагменти з балетів - «Арлекінада», «Коник-Горбоконик», «Пахіта», «Пробудження Флори» і «Коппелія».

 

 

Окрім того театр представив три власні гучні прем’єрні  вистави. Серед них, опера К. В. Глюка "Орфей і Еврідіка" в режисерській постановці Павла Кішки. У новій поставці крім солістів опери та оркестру театру, залучені хор і артисти балету, в якості хореографа -постановника запрошений Олексій Скляренко. Опера демонструє лаконічну сценографію у свіжих тенденціях європейських вистав, сучасну хореографію та неочікувані повороти режисерської думки. А також  балет Арама Хачатуряна «Маскарад» - друге сучасне прочитання безсмертного твору з використання новітніх технологій у сценографії та особливого хореографічного рішення. І балет для дітей «Руалонька» на музику композиторів XVIII - XX ст. за участю вихованців балетної студії Світлани Антипової  та артистів балету театру.

 

 

Триває робота в рамках  ініційованого театром проекту «Одеська опера в палацах і музеях».

В Одеському літературному музеї, Одеському державному історико-краєзнавчому музеї, в Національній бібліотеці, Одеському будинку вчених,  Центральному лютеранському кафедральному собору України св. Павла, Одеській спеціалізованій школі Ім. П. Столярського  постійно проводяться тематичні концерти за участю провідних солістів опери та оркестру театру.

 

 

Одним із важливих напрямків діяльності Одеської опери стала підтримка соціально незахищених верств населення для яких колектив проводить велику програму, що включає:  екскурсії, відвідування вистав театру; виїзні концертні програми для дітей-сиріт, вимушених переселенців із зони АТО, пенсіонерів, інвалідів.

Театр співпрацює з Головним управлінням Національної гвардії України (Південне територіальне управління), Військово-медичним клінічним центром Південного регіону, Спеціальним моторизованим полком міліції, Військової частиною 3012 Національної гвардії України, Одеським прикордонним загоном, Волонтерським рухом України, Одеської обласної молодіжної організацією ЦДУМ «Прійдешнє покоління».

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України