українська російська англійська

"Різдвяні передзвони" - успішний творчий проект камерного дівочого хору КССМШ - інтернату ім. М.В.Лисенка та юнацької капели бандуристів "Авангард-folk"

21.01.2019 | 09:14

Наприкінці 2018 року, 24 та 25 грудня в Архикатедральному соборі святого Юра та Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла міста Львова відбулися святкові концерти «Різдвяні передзвони». Львів’яни та гості міста мали можливість долучитися до неперевершеного звучання творів українських композиторів у виконанні камерного дівочого хору КССМШ-інтернату ім.М.В.Лисенка, студентів НМАУ ім. П.І.Чайковського, юнацької капели бандуристів «Авангард-folk» Ямпільської ДМШ Вінницької області.

Концерти відбулись за підтримки Міністерства культури України, Національної музичної академії України ім. П. І.Чайковського, Благодійної організації «Майдан Гідності», ЛМССШ-інтернат ім.С.Крушельницької, Благодійного фонду «Молодь заради майбутнього» та Благодійного фонду «КОЛО».

Їх проведення стало свідченням великої поваги і шани до творчості українських композиторів, а саме М.Леонтовича, О. Кошиця, Г. Гаврилець, Ю. Іщенка, І. Алексійчук, Л. Дичко, Р. Толмачова, М. Пучка-Колесника, М. Дацка, М. Лозинської, М. Медвецької, Д. Губ’яка, І. Гайденка та інших.

Справжньою окрасою концертної програми став виступ Камерного дівочого хору КССМШ-інтернату імені М. Лисенка – неодноразового переможця Міжнародних конкурсів хорових колективів. Художній керівник та диригент хору - кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хорового диригування НМАУ імені П. І. Чайковського, дипломант другого Національного конкурсу хорових диригентів імені М. Д. Леонтовича, заслужений діяч мистецтв України Юлія Пучко-Колесник, хормейстер колективу —Віра Шемчук.

Учасники хорового колективу  в чергове продемонстрували високу професійну майстерність - бездоганний стрій, розкутий артистизм подачі творів, емоційну гнучкість і яскраву образність, ділилися із гостями свята добрим, творчим настроєм.

 

 

Художній керівник та диригент хору Юлія Пучко-Колесник активно працює над вдосконаленням хорової підготовки своїх учнів, розвиває у них навички вокально-хорового виконавства та формує готовність до роботи з хоровим колективом. На переконання диригента, успішність цього процесу залежить саме від ефективності набутого хормейстерського досвіду. Юлія Пучко-Колесник на особистому прикладі навчає майбутніх диригентів розуміти, відчувати твори, а далі передавати їх слухачам.

Камерний дівочий хор КССМШ-інтернату імені М. Лисенка не зупиняється на досягнутому, він весь час відкритий до творчої співпраці. Сьогодні Київська музична школа - інтернат ім. М.В.Лисенка є центром середньої спеціальної музичної освіти в Україні. Саме в ній створено найсприятливіші умови для отримання професійної та повної середньої освіти.

Від недавна  розпочата мистецька співпраця двох дитячих колективів, а саме: камерного дівочого хору КССМШ-інтернату ім.М.В.Лисенка та юнацької капели бандуристів «Авангард-folk» Ямпільської  ДМШ (Вінницької області). Співпраця двох сторін ставить перед собою мету - спільної реалізації мистецьких проектів спрямованих на відродження та популяризацію споконвічних традицій української культури.  І, в першу чергу,  це вивчення, розвиток, популяризація хорового та бандурного мистецтва в Україні.

Юнацька капела бандуристів «Авангард-folk» Ямпільської ДМШ Вінницької області  - неодноразовий переможець регіональних, обласних та всеукраїнських конкурсів бандурного мистецтва. Керівник – викладач народно-оркестрового відділу по класу бандури Ямпільської ДМШ, неодноразовий Лауреат всеукраїнських та Міжнародних конкурсів бандурного мистецтва Тетяна Косінська.

 

 

Керівник юнацького колективу зауважує на тому, що завдячуючи такій піднесеній емоціями обстановці, в якій проходили репетиції та безпосередньо виступи колективів під час проведення мистецького заходу та гарній організації, всі учасники почували себе досить комфортно, і своїми чудовими враженнями обов’язково хочуть поділитися з усіма любителями та цінителями хорового та бандурного мистецтва України. 

Як хористи так і бандуристи були дуже вражені наскільки гарно сприймали їх глядачі святих храмів. Вони бачили, що кожний глядач затамувавши подих, слухали кожний колектив, кожного соліста, і здавалося, були зачаровані звуками янгольських голосів. Вони довго аплодували і з захопленням дякували за такий чудовий концерт.

 «Ми загорілися ідеєю взяти участь в святкових концертах «Різдвяні передзвони» – ділиться своїми враженнями викладач юнацької капели бандуристів «Авангард-folk» Тетяна Косінська.

«Отже, були впевнені у тому, що учні – учасники колективу, впораються з репертуаром, який готували для участі у концертній програмі з камерним дівочим хором. Такий захід  – це правильна ідея:  у правильному місці зібрати всіх, хто приходить і відчуває справжню єдність».

За словами керівника дівочого хору Юлії Пучко-Колесник, ідея спробувати заспівати разом з бандуристами народжувалась вже давно, тож коли видалась  можливість зробити цей проект, з радістю погодилась.

«Зустрівшись вперше вже на репетиції з маленькими, але вже досить професійними бандуристами, ми відчули унікальне творче щире поєднання наших двох колективів та сподіваємось на подальшу творчу співпрацю з цим чудовим колективом», - розповідає Юлія Пучко-Колесник.

«Візит на святкові концерти «Різдвяні передзвони» - став справжньою різдвяною казкою та цікавим творчим досвідом. Тішимося тим, як нас приймала публіка. Дякуємо львів’янам за гостинність», - розповідають учасники концерту.

 

На переконання організаторів заходу, «Різдвяні передзвони» в рамках проекту «Відроджуємо українське» - це та мистецька подія,  яка об’єднала  зусилля багатьох людей, які цінують духовність, культуру, традицію і, зрештою, люблять Бога: «Те, що ми змогли об’єднати ці зусилля, створило чудо – чудо радості народу, звичайного простого люду, який вірить в прекрасне майбутнє. Учні, батьки, митці, ми всі молились за мир в нашій державі. Переконані, що попереду наступний крок, нова мета, яка ставить перед нами ще більше викликів, результату якої ми обов’язково досягнемо: розвиватися, розкривати творчий потенціал дітей, виховувати нове покоління  митців, які і надалі  гідно представлятимуть  творчі можливості  нашої країни та створюватимуть яскравий мистецький образ України в світі».   

 

 

Камерний дівочий хор КССМШ-інтернату ім.М.В.Лисенка - колектив у якому співають дівчата 8-17 років, які здобувають в майбутньому професію хорового диригента. За останні 10 років він став переможцем більш ніж 20 міжнародних хорових конкурсів в Чехії - м. Прага; Італії - Рим, Флоренція, Ріміні;  Литві - Каунас, Вільнюс; Латвії – Даугавпілс; Польщі - Краків, Варшава; Австрії – Відень; Франції - Париж, Верней сюр Авре;  Греції – Превеза; Німеччині - Берлін, Мюнхен тощо… Цей колектив посідає перше місце у світовому рейтингу «INTERCULTUR» в духовній категорії та 2 місце в загальному рейтингу серед 1000 кращих хорів світу. Веде активну творчу, концертну роботу в Україні та за її межами, співпрацює з українською діаспорою та посольствами України в Європі.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України