українська російська англійська

У Києві відкрили перший меморіальний барельєф Симону Петлюрі

21.01.2019 | 18:20

Сьогодні, 21 січня  у Києві на символічному місці – на початку вулиці Симона Петлюри, де в січні 1918 року тривали бої підрозділів Армії УНР з більшовицькими заколотниками – відбулось урочисте відкриття меморіального барельєфу Голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук під час свого виступу наголосив, що  впродовж  багатьох десятиліть постать Симона Петлюри привертала увагу та викликала дискусії сучасників та істориків, втім беззаперечним залишається той факт, що це  була видатна людина, що щиро любила Україну та прагнула її незалежності.

 ««Тоталітарна радянська пропаганда зробила ім'я Симона Петлюри втіленням зради та обману. Водночас, для українців його постать стала символом патріотизму, боротьби за незалежність, національну гідність. Сучасна українська історія також сповнена різних міфів – когось достойного піддають анафемі, когось роблять зрадником чи бандитом. Кремль називає наші українські цінності «помилковими». Але правду неможливо приховати і через архіви навіть сторічної давнини, унікальні документи, літературу – ми відкриваємо нашу істину історію. Очевидно, що попереду ще тривалі і неупереджені дослідження про Петлюру та його роль в українській історії, що дозволять демістифікувати його постать, подолати стереотипи, нав’язані ідеологією минулого і, нарешті, відродити історичну правду», - говорить Євген Нищук.

 

 

У церемонії відкриття меморіального барельєфу взяли участь Віце-прем’єр-міністр України, Голова Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій - Павло Розенко, Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна - генерал-майор Ігор Гордійчук, представники КМДА, Міністерства оборони України, духовенства Православної церкви України, учасники бойових дій на Сході України.

 

 

Встановлення анотаційної дошки Симону Петлюрі приурочене до 100-річчя проголошення  Акта Злуки та 140 річчя з дня  його народження. Барельєф являє собою прямокутник з об’ємним зображенням погруддя Петлюри, тризубом та написом: "Ця вулиця носить ім'я Головного отамана військ і флоту Української народної республіки Симона Петлюри". Автор меморіального барельєфу - скульптор Василь Маркуш.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України