українська російська англійська

В обмежений український прокат до 25-річчя створення фільму виходить легендарна стрічка Стівена Спілберга "Список Шиндлера"

21.01.2019 | 21:18

Сьогодні, 21 січня у київському кінотеатрі «Оскар» відбувся урочистий показ знакового фільму Стівена Спілберга  «Список Шиндлера». Стрічка виходить в обмежений український прокат до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та 25-річчя створення фільму «Список Шиндлера».

Урочистий показ фільму  відвідали Міністр культури України Євген Нищук, Заступник Посла держави Ізраїль в Україні Еміль Бен Нафталі та Борис Забарко -  колишній в’язень Шаргородського гетто, заслужений діяч науки і техніки України.

 

 

За словами Бориса Забарка, цей фільм відіграв значну роль у приверненні уваги світової спільноти до проблеми вивчення та правдивого висвітлення трагедії Голокосту, спонукав до переосмислення та  визнання ролі Праведників народів світу,  хто в роки Другої світової війни рятував євреїв від знищення.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості проведення пам’ятних  заходів, присвячених одній із найбільших трагедій людства -  Голокосту, яка потребує викриття, осмислення, а головне, засвоєння  тих страшних уроків.

«Сила мистецтва, сила кіно мають надзвичайну  потужну вагу в тому, щоб підтримувати пам'ять  та увагу, а, найголовніше, відтворювати масштаби нацистського злочину. Фільм, який ми сьогодні переглянемо, це фільм - символ, який  заслужено входить в 10 знакових фільмів світу, це фільм, який розбирають по кадрам,  легендарні музичні теми якого зворушують серце будь-якої людини. Цей фільм надзвичайно вражає своєю людяністю,  розповідає, що за будь-яких обставин та будь-якої системи необхідно залишитися людиною. Народ, який пам’ятає найболючіші, найтрагічніші  сторінки своєї історії,  шануючи їх і пам’ятаючи все, буде  мати майбутнє. А  найголовнішедарує надію,  що зберігаючи пам’ять, ніколи не допустить агресії за національною ознакою»,- говорить Євген Нищук.

 

 

«Список Шиндлера» (1994) — реальна історія члена нацистської партії, якому вдалося врятувати понад тисячу сто євреїв під час Другої світової війни. Фільм "Список Шиндлера" отримав 7 статуеток "Оскар" та посів 8-му сходинку у списку 100 найпотужніших фільмів усіх часів за версією Американського інституту кіномистецтва. У ролях: Ліам Нісон, Бен Кінгслі, Рейф Файнс.

Старт прокату стрічки -  24 січня. Українським глядачам пропонують спеціальну кінотеатральну версію з кольоро- та звукокорекцією й використанням найсучасніших технологій.  Демонстрація стрічки відбуватиметься  мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України