українська російська англійська

Сьогодні Україна відзначає День Соборності

22.01.2019 | 11:22

Сьогодні, 22 січня у Києві за участі керівництва держави, членів Уряду та народних депутатів відбудуться урочисті заходи, присвячені 100-річчю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Святкові заходи розпочалися вшануванням пам’яті та покладанням квітів до пам’ятників великому поету, генію українського народу Тарасу Шевченку та українському державному та громадсько-політичному діячеві, голові Центральної ради Української Народної Республіки Михайлу Грушевському.

Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності та 100-річчя Акту Злуки продовжаться на Софійській площі, де 22 січня 1919-го, був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки, так званий Акт Злуки про об’єднання українських земель в єдину Україну.

Також 22 січня на мосту ім. Є. Патона  відбулась молодіжна акція «Живий ланцюг соборності», а також мирне зібрання «День Соборності України». Цього ж дня, у  Публічній бібліотеці імені Лесі Українки проведуть слайд-бесіду «Моя Батьківщина».

У Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія» організують книжкову виставку «Український шлях до Незалежності від Революції до Соборності», яка триватиме із 10 до 28 січня.

У Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» триває фотовиставка до Дня Соборності України, яка працюватиме до 31 січня.

На Майдані Незалежності діє інформаційно-виставковий проект "100 років боротьби", який можна переглянути до 15 лютого.

Окрім цього, у січні заплановане відкриття нових та поновлення існуючих експозицій з історії Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, їхньої ролі у процесі здобуття незалежності України, організація книжкових та ілюстративних виставок, оглядів літератури та інших просвітницьких заходів у закладах культури.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України