українська російська англійська

Україна приєдналась до Премії Європейського Союзу у сфері літератури

28.01.2019 | 15:39

З метою розширення участі України у програмах та ініціативах Європейського Союзу у 2018 році Міністерство культури України звернулось до Європейської Комісії з офіційним запитом щодо приєднання України до Премії Європейського Союзу у сфері літератури. Зокрема, це питання за ініціативи української сторони було включено до порядку денного та операційних висновків засідань органів асоціації (кластеру 4 підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС). Як результат, у жовтні 2018 року Європейська Комісія офіційним листом поінформувала Мінкультури щодо позитивного рішення про участь України у цій ініціативі.

Оскільки формування національного журі не належить ні до компетенції Міністерства культури, ані до компетенції інших державних установ, Консорціум у складі Європейської міжнародної федерації книгорозповсюджувачів (EIBF), Європейської ради письменників (EWС) та Федерацій європейських книговидавців (FEP), який здійснює координацію усіх питань, пов’язаних з організацією конкурсу, на початку 2019 року звернувся до Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу з метою заснування авторитетного національного журі.

Днями розпочинає роботу українське журі премії, яке до кінця березня оголосить короткий список авторів-номінантів. У травні з-поміж них буде обрано переможця від України. Так, до складу українського журі ввійшли: президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський, перекладачка, журналістка, радіоведуча Ірина Славінська.

Церемонія нагородження відбудеться у Брюсселі наприкінці вересня 2019 року.

Міністерство культури пишається досягненнями у цій сфері і продовжує працювати над подальшою інтеграцією в європейський культурний простір.

Довідково:

Літературна премія Європейського Союзу вручається з 2009 року. Вона скерована насамперед на підтримку та міжнародну промоцію ще не надто відомих, але талановитих авторів із різних країн Європи. Відповідно до правил премії, номінант може бути автором не менше двох, але не більше чотирьох виданих оригінальних книжок.

Премія фінансується Європейською Союзом в рамках програми «Креативна Європа»,  участь у конкурсі відкрита для країн, які є учасницями програми ЄС «Креативна Європа». Кожного року національне журі у третині країн-учасниць висуває на номінацію своїх авторів-переможців, таким чином усім країнам та мовним групам надається можливість бути представленими протягом трирічного циклу.

Цього року, крім України, до участі у премії запрошені: Австрія, Велика Британія, Греція, Грузія, Ірландія, Італія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія та Франція.

Більш детальна інформація про премію: http://www.euprizeliterature.eu/, http://pen.org.ua/

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України