українська російська англійська

У Києві відбувся прем'єрний показ історичного фільму-екшену "Крути 1918"

30.01.2019 | 12:45

До 101-ї  річниці бою під Крутами, у  столичному Кінотеатрі "Київ" відбувся прем’єрний показ художньої стрічки режисера Олексія Шапарєва “Крути 1918”, в основі якого реальні події  жертовного бою студентів за визнання української незалежності.

 

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, вихід цієї стрічки  є знаковим та довгоочікуваним, адже відтворює доленосні події становлення української державності  та потребує  уважного історичного дослідження.

 

 

«Це фільм–легенда, який розповідає про молодих юнаків, сповнених мрій та життєвих планів, які вірили в незалежну Україну, в свій народ, які  беззастережно та сміливо  йшли захищати свою державу. Ця історія актуальна і сьогодні,  юні крутяни -  це прообраз сучасних молодих українців,  які так само самовіддано йдуть захищати Україну на Сході. Це неймовірно романтична  та героїчна історія, яка гідна кінематографічного відтворення, на прикладах і цінностях якої мають виховуватися наші наступні покоління», - говорить Євген Нищук.

«Я дуже радий, що зараз, коли відроджується українське кіно і щомісяця відбуваються нові прем’єри українських фільмів,  виходить на широкий екран ця стрічка. Щиро вітаю з вдалою роботою всю творчу групу, своїх колег, які знімаються в головних ролях, особливо  молодь -  нове покоління українських зірок».

 

 

 

Проект фільму «Крути 1918» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно у сесії ігрових тематичних фільмів та отримав 26 млн грн державної фінансової підтримки при загальному бюджеті 52 млн грн.

Художній фільм «Крути 1918» (режисер: Олексій Шапарєв) знятий у жанрі історичний екшн за реальною історією героїчного бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

 

 

За словами режисера Олексія Шапарєва, головним його прагненням під час роботи над стрічкою, було передати та відтворити емоції героїв, привернути увагу глядача до життєво важливих подій,  щоб урок історії не залишився даремним, адже боротьба  за Україну триває.

 

 

Автором сценарію стрічки виступив Костянтин Коновалов, а продюсером – Андрій Корнієнко. Ролі у фільмі виконали Євген Ламах, Надія Коверська, Андрій Федінчик, Олексій Тритенко, Віталій Салій, Олександр Піскунов, Максим Донець, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Наталя Васько, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук та інші.

 

Як розповів автор сценарію Костянтин Коновалов, ця тема надзвичайно його зацікавила  та зворушила. Робота над його створенням тривала близько десяти років, за цей час він неодноразово звертався до архівних матеріалів та  спогадів сучасників подій.

 

«Тільки зараз, коли  стався Майдан, коли трапилася війна на Сході України, змінилася свідомість українців і стала можливою реалізація цього проекту  Порушена тема у фільмі дуже важлива  і дуже важка, і працювати з нею теж було важко  - написати історію людей, які віддали свої молоді життя, не відчувши навіть його повноти», - розповідає Костянтин Коновалов.

 

 

Під час прем’єрного показу  відбулись  виступи  Христини Соловій, чия  композиція «Стежечка» стала офіційним саундтреком до стрічки “Крути 1918”та гурту «Гайдамаки», які виконали сучасну рок-версію давньої козацької думи «Чорна Рілля»,  що є одним із саундтреків до фільму.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України