українська російська англійська

Оголошено учасників архітектурного конкурсу на кращий проект Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр"

01.02.2019 | 11:56

Сьогодні, 1 лютого  під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі  оголосили учасників архітектурного конкурсу на кращий проект Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

 

Конкурс був оголошений у грудні 2018 року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) з метою залучення кращих архітекторів та архітектурних бюро з усього світу до створення проекту майбутнього приміщення Центру. Конкурс проводить німецька компанія [phase eins], яка була організатором конкурсу на проект Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Усього на конкурс подано понад 165 заявок із усього світу. Відбірковою комісією було обрано 10 архітекторів та архітектурних бюро, які прийматимуть участь у конкурсі.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук   зазначив, що одним з перших великих проектів, якому Уряд привернув значну увагу та був присвячений історичній національній пам’яті – це обладнання  та перетворення на сакральне місце території Бабиного Яру.

 

«Трагедія Бабиного Яру потребує гідного центру пам’яті, наповненого осмисленням, а також усвідомлення того, що це місце поховань і трагедії тисяч людей різних національностей, збереження пам’яті  про цю трагедію є надзвичайно важливим для нашого майбутнього. Жорстоке, цинічне знищення тисяч людей в часи німецької окупації, а потому, замовчування тривалий час цих страшних злочинів у часи радянської влади, потребує викриття, осмислення, а головне, засвоєння тих страшних уроків», - сказав Євген Нищук.

 

 

«На території Бабиного Яру є Національний історико-меморіальний заповідник, де наразі

проведені суттєві відновлювальні  роботи -  перенесено пам’ятний знак  розстріляним дітям, встановлено декоративну композицію «Кібітка» пам’яті розстріляних ромів, проведені ремонтні роботи пам’ятного знаку «Менора». Окрім того, завершено облаштування паркової зони, в тому числі  системи освітлення, поливу газонів  та відеонагляду, розпочалися роботи по реставрації і створенню Музею Бабиного Яру на території заповідника і, звичайно, постає питання про створення Меморіального центру Голокосту. На сьогодні є представлення архітекторів і архітектурного бюро, залучені широке коло експертів, державних інституцій, що дасть можливість осмислити та підготувати якісне технічне завдання, створити повну концепцію розвитку всього Заповідника, цього місця пам’яті і шани».

 

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» буде розташований у Києві, поруч із місцем історичних подій у Бабиному Яру. Центр має стати одночасно місцем пам’яті та виставковим простором, а також платформою для досліджень, публічних дискусій та рефлексії трагедії. Проект Центру повинен поєднати ландшафт і меморіальний парк зі знаковою архітектурою та унікальним досвідом відвідування.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України