українська російська англійська

Меморіальна церемонія "Шість мільйонів сердець"

31.01.2019 | 12:44

30 січня у Києві в Колонній залі КМДА відбулась меморіальна церемонія «Шість мільйонів сердець», присвячена Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту. У церемонії взяли участь державні та політичні діячі України, глави дипломатичних місій США, Ізраїлю, Німеччини, Австрії, Франції, Угорщини, Румунії, Литви та інших, представники громадських організацій, колишні в’язні гетто та концтаборів, а також  Праведники народів світу.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», - сказав директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

 

Учасники церемонії запалили шість свічок  в пам'ять про шість мільйонів жертв Голокосту.

Цьогорічна меморіальна акція вже відбулася шостий рік поспіль. Захід організований Єврейським форумом України за підтримки КМДА та Асамблеї національностей України.

«Це особлива акція, яку ми проводимо, щоб згадувати тих, хто помер, щоб шанувати тих, хто вижив, і щоб розповісти про цю трагедію наступним поколінням, щоб це ніколи не мало можливості на повторення", - зазначила президент Єврейського форуму України Роксана Гамарник.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН  у 2005 році. Відзначається щорічно — 27 січня, саме цього дня 1945 року були визволені  в'язні найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

На державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році. У цей день у містах і селах України відбуваються мітинги пам’яті, відкриваються тематичні  виставки в музеях і бібліотеках, проводяться круглі столи та вечори пам’яті в школах.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України