українська російська англійська

"Поєднання культури і бізнесу, у контексті співпраці з міжнародними партнерами, дає поштовх розвитку місцевих громад" - Євген Нищук

04.02.2019 | 18:05

У рамках  робочої поїздки до Норвегії Міністр культури України Євген Нищук відвідав кіностудію «FilmCamp» - найбільший в країні міжнародний ресурсний та виробничий центр для кіно- і телевізійної продукції.  Під час візиту Євген Нищук мав можливість ознайомитись з особливістю діяльності кіностудії із залученням регіонального фонду та інфраструктурної компанії для виробництва великобюджетних фільмів. Міністр культури провів зустріч з керівництвом «FilmCamp» та представниками місцевої влади Адміністративного центру губернії Тромс під час якої порушувались питання налагодження співробітництва у сфері  кінематографу, зокрема, можливостей спільного кіновиробництва.

 

 

FilmCamp - унікальний студійний комплекс в губернії Тромс на півночі Норвегії, який розміщується на базі колишнього військового табору «Холмен». Географічне розташування кіностудії забезпечує коротку відстань до казкових місць з різноманітними та вражаючими пейзажами. У радіусі години їзди - рибальські села, сільські поселення, поселення Самі, глибокі долини, ліси, великі річки і магічні гори. Таким чином, поєднання повноцінної інфраструктури, близькість до вражаючих місць та невелика відстань до основних аеропортів робить FilmCamp привабливим місцем для запису художніх фільмів та великих телевізійних постановок. Починаючи з 2005-го, тут було вироблено близько 50 повнометражних проектів і телесеріалів із загальним бюджетом близько € 50 млн. FilmCamp вдалося стати найбільш активної виробничою точкою в Норвегії, яка привернула понад 30 національних та 20 міжнародних продакшенів.

 

 

Наразі триває процес налагодження співпраці і Одеської кіностудії з FilmCamp, що передбачає надання експертизи у створенні бізнес плану реновації Одеської кіностудії, розробку спільних проектів для європейського ринку та запуск професійної кіно школи.

 

Міністр культури України Євген Нищук відзначив яскравий приклад  діяльності FilmCamp як переосмислення та оптимізації кіновиробництва із залученням потенціалу місцевої інфраструктури для отримання високоефективного результату, як для розвитку бізнесу, так і для розвитку кіномистецтва.

 

«Налагодження співпраці з норвезькими партнерами і в частині співробітництва між нашими кіностудіями, і  запозичення досвіду у здійсненні системної модернізації цих кіностудій,  і в питаннях системного переосмислення комунікацій роботи з європейським та світовим ринком, може стати реальним поштовхом для розвитку українського кінематографу та виходу на світовий кіноринок. Адже предмет тісної співпраці і подальшої роботи  - це розширення ринку», - говорить Євген Нищук.

«Останніми роками ми можемо стверджувати факт відродження українського кінематографу, але відкритим залишається питання в подальшому розвитку кінобізнесу, який би не залежав  лише від державного фінансування.  Так, сьогодні для розвитку кіновиробництва в Україні зроблено чимало - це і можливість участі в європейських програмах -  проекти програм и ЄС «Креативна Європа»,  членство в «Єврімаж», державна підтримка у розмірі 1 млрд. гривень – однак для вартісного кінобізнесу необхідно розширювати міжнародне партнерство. Досвід FilmCamp у частині використання можливостей місцевої інфраструктури та природних локацій дуже цікавий для нас в умовах реформи децентралізації, адже поєднання культури і бізнесу дає поштовх розвитку місцевих громад. Я особисто вважаю, що модернізація Одеської кіностудії, залучення європейських та світових інвесторів, у поєднанні з унікальними природними та географічними умовами, сприятимуть зростанню привабливості  регіону для бізнесу,  створить нові робочі місця та стане ще більш цікавим  для туристичного бізнесу».

 

 

За словами керівництва Одеської кіностудії, їх прагнення - це зробити кіностудію конкурентоздатним сервісним майданчиком для розвитку кіноіндустрії, місцем створення продуктів світового рівня, центром інноваційного та технологічного розвитку, освітньою платформою та культурним центром.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України