українська російська англійська

Премію імені Леся Курбаса у 2019 році присуджено Івану Уривському

07.02.2019 | 16:53

За результатами таємного голосування Комітетом з присудження премії імені Леся Курбаса прийнято рішення присудити премію у 2019 році  режисеру Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька Уривському Івану Сергійовичу за постановку вистави «Перехресні стежки»  І. Я. Франка у Львівському академічному молодіжному театрі імені Леся Курбаса та  присвоїти звання лауреата премії імені Леся Курбаса.

 

 

У 2018 році молодого режисера  Івана Уривського визначено володарем гранту Президента України в галузі театрального мистецтва для здійснення творчого проекту «Перехресні стежки» на базі Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса (розпорядження  Президента України від 13 липня 2018 року № 104 «Про призначення грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів»).

 

Режисер-постановник Уривський Іван Сергійович народився 9 березня 1990 року у м. Кривий Ріг, закінчив Київський національний університет культури і мистецтв (майстерня Ніни Гусакової). Студентом 5 курсу Іван Уривський поставив «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського. Це стало першою режисерською роботою в Одеському українському академічному музично-драматичному театрі імені В. Василька, де він зараз працює. Сьогодні всі роботи молодого режисера в українському театрі мають великий успіх у глядачів і високо оцінені театральними експертами і критиками: вистава «Дядя Ваня» визнана кращим режисерським дебютом Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у 2015 році; режисерська робота «Украдене щастя» за мотивами класичної п’єси Івана Франка відзначена премією «Дзеркало сцени»; у 2016 році Іван Уривський увійшов до числа переможців міського конкурсу «Прем’єри сезону», де була відзначена його вистава «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського.

Персональний склад комітету з присудження премії імені Леся Курбаса, затвердженого наказом Міністерства культури України від 27.10.2017 № 1110

1. Безгін Олексій Ігорович – голова Комітету

 

2. Корнієнко Владислав Вікторович – заступник голови Комітету

 

3. Васильєв Сергій Геннадійович

 

4. Вергеліс Олег Анатолійович

 

5. Владимирова Наталія Вікторівна

 

6. Книга Олександр Андрійович

 

7. Котеленець Марина Василівна

 

8. Максименко Світлана Михайлівна

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України