українська російська англійська

"100 днів в Українському інституті книги" від Олександри Коваль

14.02.2019 | 17:09

Директор Українського інституту книги Олександра Коваль під час свого публічного звіту «100 днів в Українському інституті книги» розповіла про реалізовані завдання та основні програми, з якими працюватиме інституція протягом року.

 

 

«За ці 100 днів, що я на посаді, відбулись швидкі, проте позитивні зміни, для мого особистого розвитку – так точно. Ми дуже інтенсивно включилися в процес книгозакупівель. В умовах нашого бюджетного законодавства і всіх регуляцій це дуже нелегка справа. Наразі я ретельно вивчаю усі нормативно-правові документи, щоб якнайкраще керувати такою важливою інституцією, як Український інститут книги», - говорить Олександра Коваль.

 

 

Як повідомила директор УІКу,  минулого року було укладено 714 договорів на загальну суму 114 544 766 грн. з 91 видавцем, це - 986 449 нових книжок для публічних бібліотек України. Реалізація державної Програми поповнення фондів публічних бібліотек тривала 85 днів за участі 19 членів команди. За весь час команда перебрала більше 11 т книжок.

 

Важливим напрямком діяльності Українського інституту  книги залишається популяризація читання та промоція  української літератури. Зокрема, спільно з Благодійним фондом Сергія Жадана за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" розпочато проект  «Схід читає». 3854 примірники потраплять або вже потрапили до бібліотек на Сході України, а Український інститут книги дарує бібліотекам-учасницям проекту ще понад 2 000 примірників нових книжок. Український ПЕН за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочинає проект «Мереживо», у рамках якого відбудуться зустрічі з письменниками в районних центрах шести областей України.

Також планується активно представляти українську книговидавничу справу за кордоном, це участь у провідних книжкових форумах світу - Франкфуртський книжковий ярмарок, Паризький книжковий салон, Лондонський книжковий ярмарок, Віденська книжкова виставка, Болонський книжковий ярмарок, Стамбульський книжковий фестиваль.

 

«Всі профільні інституції, автори, перекладачі, ілюстратори та автори мають об’єднатися  заради спільної мети – промоції української книжки всередині країни і за кордоном», - переконана Олександра Коваль.

 

Міністр культури України Євген Нищук відзначив важливість створення такої інституції як Український інститут книги, який не тільки напрацьовує стратегію, але й дієво реалізує державні програми, відкриваючі  нові перспективи розвитку національної книговидавничої галузі.

«Інститут книги очолила  дуже харизматична особистість, яка віддала дуже багато свого життя  і таланту саме цій царині. І сьогодні, через 100 днів якісної роботи, ми маємо  позитивний результат. Проведено відбір для поповнення фондів публічних бібліотек – без скандалів, прозорий, якісний,  для всіх зрозуміло процедурний, це те, за що ми боролися тривалий час» - зазначив Євген Нищук.

 

 

«Спираючись на Український інститут книги, ми можемо презентувати Україну. Як всередині країни, так і закордоном на важливих книжкових форумах. Це ті заходи, які можна проводити всередині країни  - переклади, популяризація дитячого книгочитання тощо.  Перші кроки УІКу є дуже потужними і сильними, команда працює злагоджено та цілеспрямовано, має гарні перспективи та плани. Побажаємо успіхів».

 

 

.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України