українська російська англійська

До 50-річчя Національного музею народної архітектури та побуту України відкрилася виставка унікальних музичних інструментів "Вернісаж гармонії"

15.02.2019 | 13:02

До 50-річчя заснування Національного музею народної архітектури та побуту України у галереї «Печерська» відкрилася виставка унікальних музичних інструментів «Вернісаж гармонії».

На виставці вперше представлені  клавішні та автоматично запрограмовані музичні інструменти кінця ХІХ – середини ХХ ст., які дають можливість простежити історію розвитку музичного інструментарію і почути аудіозапис звучання працюючих інструментів. Переважна більшість музичних інструментів колекції зібрана дослідником народних музичних інструментів Ігорем Шрамком.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук  привітав колектив Національного музею народної архітектури та побуту України з 50-ліття від дня заснування.

«50 років це визначна дата для існування музею – скансена, який в усі часи, за сприятливих і несприятливих умов,  підтримував особливий зв'язок тяглості і історичної, і  зрештою родинної, ті цінності  які передаються на багато років уперед прийдешнім поколінням», - говорить Євген Нищук.

«Я також дякую нашим партнерам пам’яткоохоронцям, які допомогли в організації сьогоднішньої виставки «Вернісаж гармонії», що відкриває цілий культурний пласт певного історичного періоду нашої країни».

 

 

Серед представлених  експонатів клавішні музичні інструменти - роялі, фісгармонії, концертино, бандонеон, гармоні, цимбали, баяни.  Зокрема, унікальний рояль Шредер близько 1913 року, який належав українському композитору, хоровому диригенту - Верменичу Володимиру Миколайовичу, фісгармонія фірми Ціммерман кінця ХІХ - початку ХХ століття. А також автоматично запрограмовані інструменти - шарманки, піаноли, концерто, грамофони, патефон.

 

На відкритті виставки для відвідувачів прозвучали унікальні твори українських композиторів у виконанні Павло Лисий (Pavlo Lysyi) - піаніста, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів, серед яких: конкурс піаністів «Ville de Gagny» (Франція, 2013, І премія), «Concours-festival répertoire pianistique moderne» (Париж, 2018).

 

 

Виставка буде відкрита для огляду з 15 лютого до 14 березня 2019 року.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України