українська російська англійська

Заява Міністерства культури з приводу проведення спортивно-розважального заходу у парковій зоні Бабиного Яру м. Києва

16.02.2019 | 14:21

Міністерство культури України засуджує проведення спортивно-розважального заходу DIPLOMATIC CUP на території паркової зони Бабиного Яру, який відомий у всьому світі як один з найвизначніших символів Голокосту, місце пам’яті численних трагедій різних спільнот українського народу.

Міністерство культури України притримується оприлюдненої раніше Концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру, яка була розроблена робочої групою при Інституті історії України НАН України, що передбачає створення цілісного меморіального комплексу, пов’язаного з історією Бабиного Яру та покликана зберігати пам’ять  цього сакрального місця.

Трагедія Бабиного Яру потребує гідної уваги, а також усвідомлення того, що це місце поховань тисяч людей різних національностей на драматичних етапах становлення нашої державності.

Бабин Яр всесвітньо відомий через масові розстріли, здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни та є місцем масового знищення мирного населення різних національностей, членів українського національного рух та багатьох інших, порушників комендантської години та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року там розстріляли майже 34 тисячі осіб. За різними даними науковців, загальна кількість знищених та захоронених у Бабиному Яру людей - приблизно від 70 тисяч до 150 тисяч осіб.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України