українська російська англійська

У Києві презентували мистецький проект Вікторії Романчук "Сторожа"

18.02.2019 | 15:00

До Дня Героїв Небесної Сотні 2019 року  у Будинку профспілок відбулась презентація  мистецького проекту Вікторії Романчук "Сторожа".

Проект “Сторожа” – спроба інтерпретації сучасного сакрального мистецтва. Це новітнє бачення апостолів, проповідників сьогодення, тих, кого варто наслідувати та за ким варто йти.

 

 

За словами Вікторії Романчук, на створення  проекту вона наважувалась 5 років.

«Ці п’ять років я не могла нічого зобразити, але зараз певно прийшов час, це швидше було внутрішнє відчуття. Не було якихось раціональних обдумувань, композицій - це те, що всередині, це те, як я відчула та пережила події Революції Гідності», - розповідає митець.

 

 

«Цей проект – переосмислення втрати наших Героїв, це Янголи-охоронці, які загинути кілька століть тому, могли загинути на Майдані чи на війні, але це ті люди, пам’ятаючи яких ми продовжуємо жити».

Проект  складається з чотирьох частин: 12 полотен – образів із графічними зображеннями людських постатей; каталог, де представлено фотографії всіх етапів роботи та викладено її загальну концепцію, яку доповнює “Щоденник Майдану” Вікторії Романчук; відео інсталяція у  музичному супроводі (композиція “Діброва” у виконанні гурту “ДахаБраха”), яка підсилює багатозначність образів у кожній зі сцен; перформанс “Час згадати”.

Його мета – створити прямий контакт між художником і глядачем, поєднати відчуття з емоційним складником, передати атмосферу Майдану 2014 року.

 

 

Організатори заходу : Національний музей Революції Гідності, Федерація профспілок України

Проект діятиме з 18 лютого по 21 лютого.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України