українська російська англійська

Пішов з життя видатний український композитор, педагог та громадський діяч Левко Колодуб

23.02.2019 | 15:43

Пішов з життя один із майстрів української академічної музики, композитор, народний артист України, Лауреат Шевченківської премії, професор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, академік Національної академії  мистецтв України   Лев Миколайович Колодуб.

Метр залишив по собі багату творчу спадщину: безліч симфонічних і оперних опусів, балети, мюзикли, концерти для різних інструментів, вокальну музику. Особливе місце у його творчості посідає Тарас Шевченко, на основі віршів з «Кобзаря» та під впливом ілюстрацій до нього, Лев Миколайович створив  симфонію-думу «Шевченкові образи», оперу «Поет» про життя Кобзаря.

Самобутня та багатопланова музика Левка Миколайовича Колодуба, що базується на національній основі, з успіхом виконується не лише в Україні, а й у Німеччині, США, Канаді, Аргентині, Польщі, Болгарії, Румунії, Іспанії, Греції, Франції, Північній Кореї, Китаї.

Лев Миколайович успішно поєднував активну композиторську творчість з педагогічною та громадською діяльністю.  Очолював правління Музичного фонду України (1984–1995), був президентомАсоціації діячів духової музики України Національної всеукраїнської музичної спілки (1991), головою Київської організації Спілки композиторів України (1995–1999). У 1997 році він створив першу в Україні кафедру музично-інформаційних технологій. Розроблена під його керівництвом методологія допомагає молодим митцям вирішувати проблеми взаємодії композитора, виконавця та комп’ютерних засобів.

Міністерство культури України висловлює глибокі співчуття рідним, близьким, колегам та всій мистецькій спільноті.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України