українська російська англійська

У "Мистецькому Арсеналі" відкривається виставковий проект "Дивовижні історії Криму"

26.02.2019 | 14:28

У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» у День кримського спротиву російській окупації, 26 лютого, відкривається виставковий проект «Дивовижні історії Криму». Проект реалізується за підтримки Міністерства культури України та Міністерства інформаційної політики.

 

 

Масштабний виставковий проект представить Крим як унікальний мультикультурний простір - де кімерійці, скіфи, елліни, римляни, а пізніше готи, сармати, візантійці, хозари, печеніги, половці, генуезці, кочовики ординських часів, сельджуцькі й османські турки – жили в постійному контакті з материком і тісно перепліталися між собою, де народився сучасний етнос півострова  - кримські татари.

 

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко зазначила, що окрім мистецького компоненту, виставка має місію привернути увагу українського суспільства та міжнародної спільноти до тих подій, які наразі відбуваються в анексованому  Криму.

«Багато унікальних предметів, які представлені на виставці, є з державного Музейного фонду України, із колекцій тих музеїв, які розташовані на материковій частині та є, на сьогоднішній день, найбільшим  свідченням, яке ми можемо запропонувати, історії та  старовинної цивілізації  Кримського півострова», - говорить Світлана Фоменко.

 

 

«Наразі в анексованому Криму незаконно перебуває більше мільйона музейних предметів, і нас дуже турбує, яка доля спіткає ці артефакти та ті незворотні зміни, які відбуваються  з нашою культурною спадщиною – загроза втрати пам’яток на території Бахчисарайського історико-культурного заповідника, Херсонесу Таврійського, який включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Втрати, які зазнає культурна спадщина Криму від незаконних археологічних розкопок, закриття музеїв. Ця виставка не тільки мистецька подія, це можливість ще раз звернути увагу на ті події, які відбуваються в тимчасово окупованому Криму».

 

До уваги відвідувачів унікальні артефакти з колекцій 15 українських музеїв та приватних колекції - коштовні прикраси скіфського золота, зразки зброї та посуду різних періодів, живопис, археологічні знахідки та твори сучасного мистецтва. Спеціально для виставки кримська художниця Марія Куликівська створила перформативну скульптуру «Зоряний пил».

Виставковий проект дозволить більше дізнатися про традиції, віру, освіту й особливі церемонії народів півострову, наприклад, про символіку чарівної кримськотатарської вишивки чи знамениту кавову культуру кримців. Відвідувачі матимуть змогу  зробити селфі у традиційному кримськотатарському одязі, познайомитись з народними ремеслами на майстер-класах і воркшопах для дітей та дорослих. Протягом виставки заплановано серію лекцій про історію та культуру Криму.

 

Організатори проекту: ДП «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», ДП « Кримський дім»

 

Виставка діятиме з 26 лютого до 5 травня 2019 року, 26-27 лютого вхід буде вільний.

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України