українська російська англійська

Відбулося урочисте відкриття IV Всеукраїнського відкритого фестивалю народної хореографії "Покутські витоки"

01.03.2019 | 17:49

1 березня  у місті  Коломия  відбулося  урочисте відкриття IV Всеукраїнського  відкритого фестивалю народної хореографії «Покутські витоки». Організаторами фестивалю є Міністерство культури України, управління культури Коломийської міської ради, Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття та міський палац культури «Народний дім».

У відкритті фестивалю, яке відбулося у  МПК «Народний дім», взяли участь Голова Українського культурного фонду Марина Порошенко і Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що йому надзвичайно приємно бути присутнім на цій яскравій мистецькій події, адже Коломия - це перлина Прикарпаття, надзвичайно благодатний та самобутній мистецький край.

«Ми зараз живемо у час випробувань та великих ризиків. Я хотів би, щоб ми об’єдналися  і вистояли, доводячи істину та  свій обраний шлях розвитку, про який заявили під час Революції Гідності», - сказав Євген Нищук.

 

 

«Відбуваються колосальні зміни, ще зовсім недавно ніхто не міг подумати, що нарешті, визнають УПА, що будуть спеціальні квоти для української музики, для української пісні, для українського слова, що ми будемо відстоювати свою історію, свої традиції. Так, ми маємо сьогодні чимало нагальних проблем, але держава робить все необхідне для побудови фундаменту,  спираючись на який ми зможе рухатися своїм  українським шляхом».

 

Захід супроводжувався виставою «Франко у наших душах» за участю народного аматорського театру поезії «Орфей» (керівник Оксана Гаращук) та народного аматорського ансамблю танцю «Сварга» (керівник – заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк).

Впродовж трьох днів заплановано проведення майстер-класів по зав’язуванню хусток та переміток від етнографа, колекціонера Богдана Петричука; з гуцульського танцю від головного балетмейстера Національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», народного артиста України Івана Курилюка; з буковинського  танцю від керівника народного танцю «Колорит» Володимира Долгого. Свій майстер-клас грузинського танцю  представить керівник  Грузинського ансамблю танцю «Колха» Каха Чітаія (м.Хобі, Грузія). У рамках події також відбудеться круглий стіл на тему «Покуття, збереження та популяризація народного строю та хореографічної лексики».

Завершиться фестиваль гала-концертом учасників, на якому  мистецькі колективи представлять свої доробки з народної хореографії, а глядачі матимуть змогу насолодитися високим професійним рівнем народних аматорських колективів.

 

Мистецька акція була за початкова в 2016 році  з  метою популяризації українського танцю та строїв майстром хореографії Мирославою Воротняк  та членом Національної спілки хореографів України Тарасом  Магдичем. Фестиваль проводиться в Коломиї, яке є одним із найдавніших поселень Галичини, місто ще називають воротами Гуцульщини і столицею Покуття.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України