українська російська англійська

"Яскрава постановка "Лоенгрін" Р.Вагнера у Львівській опері, певен, стане візитівкою не лише міста та області, а й усієї країни" - Євген Нищук.

03.03.2019 | 13:35

Міністр культури України Євген Нищук відвідав прем’єрний показ осучасненої версії опери Ріхарда Ваґнера «Лоенґрін». Це перша постановка даної опери на львівській сцені впродовж усього періоду Незалежності України, здійснена в рамках проекту Василя Вовкуна «Український прорив» у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

«Сердечно вітаю прекрасний колектив Львівського національного оперного театру з черговою мистецькою подією і вдячний за відкритість та сміливість, а також бажання співпрацювати на рівні з відомими європейськими зірками. Цей проект творили митці Австрії, Німеччини, Польщі, яскравий соліст з Тайваню. І, звичайно ж, колектив нашого театру, який демонструє високий рівень школи класичного мистецтва – музичного, вокального, хореографічного, художнього. Ця постановка, певен, стане візитівкою міста, області і країни. Хочу побажати нам усім, щоб ця чаша, про яку сьогодні говорили, сповнилася добром, любов’ю, щоб ми утвердилися у вірі в те, що йдемо твердим поступом державності та обов’язково переможемо» - сказав після прем’єри Міністр культури Євген Нищук.

 

 

Разом з українськими митцями постановку творили іноземні фахівці, зокрема режисером-постановником опери став Міхаель Штурм (Німеччина), диригентом-постановником – Мирон Юсипович, Маттіас Енґельман (Австрія) – художник-постановник; хормейстери опери: Василь Коваль та Йоганнес Кьолер (Німеччина).

На переконання авторів, сюжет опери «Лоенґрін», який Львівська національна опера створила разом із міжнародної мистецькою командою, є прикладом вільного мистецтва з актуальними та гострими питаннями для сьогодення. Він зосереджений на середньовічному епосі про легендарних воїнів Святого Грааля, які оберігали скарб. Головний герой опери – справедливий лицар, який припливає на човні, запряжений лебедем, та рятує принцесу Ельзу та прагне захищати її народ. Але за однієї умови: Ельза ніколи не запитає яке його ім‘я та звідки він прибув. В душі принцеси зароджуються сумніви, і та порушує умову, задаючи фатальні питання… Міф про добро і зло, довіру і сумніви. Солістами є видатні українські співаки (Олеся Бубела, Роман Коренцвіт, Юрій Мінчук, Андрій Маслаков), а також запрошений гість з Європи на партію головного героя – Нуттхапорн Тамматі.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України