українська російська англійська

Заява Мінкультури щодо затримання керівника Кримської єпархії УПЦ/ПЦУ Архієпископа Климента (Куща)

04.03.2019 | 14:35

Окупаційною владою Криму було затримано керівника Кримської єпархії УПЦ/ПЦУ Архієпископа Климента (Куща).  Владиці було пред‘явлено надумані, спекулятивні, свідомо провокативні звинувачення щодо начебто викрадення ним речей із власного кафедрального собору.

Безпідставність цих звинувачень є очевидною, що, в свою чергу, однозначно свідчить про справжні мотиви та цілі влаштованої провокації.

По-перше, окупанти прагнуть залякати духовенство Помісної Української Православної Церкви, яке продовжує здійснювати свою місію на тимчасово непідконтрольних Україні територіях.

По-друге, у такий спосіб унеможливлюється здійснення пастирських обов‘язків для українського духовенства у практичному сенсі, адже їхні дії дисонують з колаборантською політикою того православного духовенства, яке лише формально підпорядковується УПЦ Московського Патріархату, а насправді повністю перейшло до обслуговування духовних та ідеологічних інтересів кремлівського керівництва.

По-третє, це демонстрація реальних спільних намірів російської політичної та церковної влади стосовно можливостей впливу на всі релігійні та громадські структури  на Кримському півострові в сенсі контролю та навіть припинення їхньої діяльності.

 

Мінкультури категорично  засуджує такі провокативні дії та вимагає забезпечити з боку окупаційної влади всі можливості для вільного сповідання своєї віри всіма релігійними організаціями, згідно з усіма європейськими принципами і зобов‘язаннями.

Саме такі принципи  реалізує Україна, надаючи на своїй території можливості для вільного функціонування близько одинадцяти з половиною тисяч релігійних громад та більше трьохсот релігійних організацій інших типів Московського Патріархату, які мають можливості для безперешкодного і вільного здійснення своєї релігійної та позарелігійної діяльності.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України