українська російська англійська

Експозиція Донецького обласного художнього музею поповнилася картиною херсонського митця Олександра Жуковського "Т.Г.Шевченко"

06.03.2019 | 15:50

У Національному музеї Тараса Шевченка відбулася  церемонія передачі до експозиції Донецького обласного художнього музею картини херсонського митця Олександра Жуковського  «Т.Г.Шевченко».

Міністр культури України Євген Нищук повідомив, що після окупації Донецька у 2014 році, Донецький обласний художній музей  тимчасово базується в Дружківці і на території відділу Музей народної архітектури, побуту й дитячої творчості в селі Прелєсне Слов’янського району Донецької області. На превеликий жаль основні фонди музею, а це понад 14 тисяч експонатів,  залишились на  тимчасово непідконтрольній Україні території.

На переконання Міністра культури, символічна передача до фондів Донецького художнього музею  оригінальної та виготовленою в цікавій техніці картини херсонського художника Олександра Жуковського, має привернутим увагу до діяльності музею та сприятиме налагодженню  міжмузейної співпраці.

 

 

«Нещодавно  я мав можливість відвідати музей у Прелєсному, познайомитись з колективом та його діяльністю. Команда музею заряджена позитивною енергією та творчими прагненнями підтримати цікаве та унікальне українське культурне життя Донеччини. Ми і надалі будемо сприятимемо налагодженню їх діяльності, обміну досвідом та поповненню фондів», - зазначає Євген Нищук.

За словами директора Донецького обласного художнього музею Андрія  Новосельського, силами співробітників проводиться ретельна і кропітка робота по поповненню фондів музею. Музей проводить весь спектр різноманітних заходів: виставки, мистецькі та культурні акції, пленери, семінари, співпрацює та проводить спільні проекти з митцями, музеями, народними майстрами, краєзнавцями, закладами культури і освіти та  місцевою спільнотою.

 

 

«Дуже хотілось, щоб у музеї якомога ширше було представлено різноманіття українського сучасного мистецтва та етнографії. На це спрямовані зусилля і потенціал наукового та творчого колективу музею», - говорить Андрій  Новосельський.

«Музей ще доволі молодий і кожна  картина для його фондів – велике надбання, особливо ця картина, яка займе почесне місце в експозиції. Сьогодні колектив у роботі стикається з багатьма об’єктивними труднощами, але ми прагнемо їх подолати і в найближчому майбутньому вийти на сучасний і європейський рівень».

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України