українська російська англійська

"Мінкультури була надана вичерпна доказова база для повернення до державного Музейного фонду України "скіфського золота" - Євген Нищук

11.03.2019 | 18:35

З боку Міністерства  культури  України  були здійснені всі необхідні кроки для повернення  до України експонатів виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі». Зокрема, Апеляційному суду м. Амстердам була надана вичерпна доказова база для повернення до державного Музейного фонду України «скіфського золота».

Музейний фонд України є національним багатством та невід'ємною складовою культурної спадщини України, що охороняється законом. Наказом Міністерства культури України основним зберігачем усіх зазначених вище музейних предметів державної частини Музейного фонду України у кількості 565 музейних предметів (2111 одиниць зберігання), було визначено Національний музей історії України. Про зміну музею, за яким закріплені музейні цінності, було поінформовано Музей Алларда Пірсона  та кримські музеї.

Частина виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі», що перебуває в Нідерландах підлягає негайному поверненню в Україну відповідно до Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності (1970 р.).

«Ми готові відстоювати  інтереси своєї  держави та народу, їх право на культурні надбання, які мають повернутися до Музейного фонду держави. Ми несемо за неї відповідальність, і  будемо продовжувати цей процес до кінця. Задля того, щоб до деокупації Криму, ця колекція прибула до материкової частини України  І я переконаний, що з часом вони повернуться  і до своїх рідних кримських музеїв, але вже українського Криму», - говорить Міністр культури України Євген Нищук, який представляв Уряд на засіданні Апеляційного суду м Амстердам  у справі про «скіфське золото».

Апеляційний суд  м. Амстердам оголосить рішення у справі про повернення в Україну колекції «скіфського золота» 11 червня 2019 року.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України