українська російська англійська

"За роботами Марії Примаченко Україну впізнають у всьому світі" - Євген Нищук

15.03.2019 | 17:57

В ІА «УКРІНФОРМ» презентували виставку «Мистецтво у спадок», присвячену творчості родини Марії Примаченко. В експозиції виставки - невідомі роботи мисткині, а також картини її сина та онука.

Зокрема,  в проекті вперше представлені маловідомі роботи художниці - оригінальні двосторонні композиції, створені Марією Примаченко наприкінці 1960-х – на початку 1970-х років.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що за оригінальною технікою виконання робіт Марії Примаченко Україну ідентифікують у всьому світі.

 

 

 «Стилістика робіт Марії Примаченко фактично відповідає українській айдентиці, вона є впізнаваною не тільки  в Україні, а й далеко за її межами. Це дійсно унікальна техніка, за якою в світі впізнають Україну», - говорить Євген Нищук.

«Це не просто чудові художні роботи. Це один з символів України. Дуже важливо, що виставка творів родини Примаченків представлена саме тут, в Укрінформі, де щодня відбуваються прес-заходи, зокрема, і на міжнародні теми».

 

 

 

За словами Міністра культури, роботи Марії Примаченко були високо оцінені і під час відкриття Українського стенду на міжнародному кінофестивалі "Берлінале".

«Наш цьогорічний Національний стенд на кінофестивалі «Берлінале» був  оформлений дизайнерами за мотивами творчості Марії Примаченко, і нам було дуже приємно, коли відвідувачі цього престижного міжнародного заходу впізнавали роботи художниці, і захоплювалися ним».

 

 

 

Виставка  діятиме впродовж двох тижнів до 28 березня 2019 року.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України