українська російська англійська

Міністр культури України Євген Нищук відвідав з робочою поїздкою Сумщину

18.03.2019 | 14:08

Під час робочої поїздки на Сумщину Міністр культури України Євген Нищук  відвідав та ознайомився із музейними зібраннями Сумського обласного краєзнавчого музею та Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького. Наразі сфера діяльності Сумського обласного краєзнавчого музею надзвичайно розгалужена, його фахівці беруть участь в археологічних дослідженнях на території краю, проводять науково-фондову, освітню роботу, забезпечують облік та вивчення пам’яток історії і культури.

 

 

Міністр культури України також високо оцінив рівень мистецької колекції Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького, основою якої є колекція Оскара Гансена – націоналізована у 1919 р. та визначена як «3-й Державний музей» за кількісним та якісним складом.  Як повідомила директор обласного художнього музею Надія Юрченко, музей є найбільшою в регіоні скарбницею образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва XVI-XX століть як вітчизняного, так і країн Західної Європи та Далекого Сходу. Наразі, з обласного бюджету виділені кошти на проведення  ремонтно-реставраційних робіт приміщення музею, що дозволить  значно збільшити експозиційні площі та покращити систему вентиляції спеціальних приміщень.

 

 

Окрім того, Міністр культури України Євген Нищук відвідав Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна, де вже всьоме проходить театральний фестиваль "Чехов-фест", який окрім культурно-просвітницької мети, має ще й соціальний вектор – збір коштів для допомоги хворим дітям чи пораненим військовим. Також керівництво Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна продемонструвало напрацювання у контексті інлюкзивності та доступності театрального мистецтва для людей із інвалідністю.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України