українська російська англійська

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури взяв участь у засіданні Ради Євангельських Протестантських Церков

19.03.2019 | 11:15

У головному офісі Української Церкви Християн Віри Євангельської (УЦХВЄ) – релігійної організації, чий представник зараз очолює Раду Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ), - відбулося чергове засідання цієї  організації, що об’єднує всі головні протестантські релігійні організації нашої держави. Головував у рамках заходу перший заступник голови УЦХВЄ Анатолій Козачок.

На запрошення Ради у зібранні взяв участь та виступив з розлогими коментарями стосовно актуальних питань, що стоять на порядку денному у сфері державно-церковних взаємин, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

 

 

У своєму виступі він зупинився на тих моментах, які на сьогодні складають головний інтерес для обох сторін. Зокрема, було дано детальні пояснення щодо стану імплементації законів, які були прийняті впродовж останніх місяців і стосуються всієї сфери стосунків між державою та церковними організаціями. Крім того, доповідач підкреслив надзвичайну важливість продовження системного моніторингу ситуації з порушенням прав віруючих у Криму та на окупованих територіях Донбасу. Також, він розповів у загальних рисах про конфліктну ситуацію, яка склалася у середовищі Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, яка хоч і не входить до РЄПЦУ, але загалом є надзвичайно важливим компонентом у всьому протестантському сегменті релігійного простору України.

 

 

Відповідаючи на конкретну пропозицію Андрія Юраша щодо організації спільного з юридичними відділами церков-членів РЄПЦУ семінару, учасники зібрання погодилися стосовно критичної необхідності проведення такого заходу найближчим часом. Крім того, вони запевнили, що продовжать проводити моніторинг порушень прав релігійних організацій на тимчасово окупованих територіях та повідомлятимуть отримані з конфіденційних джерел факти державним органам для оперативного інформування з цього приводу міжнародних організацій. На завершення директор Департаменту у справах релігій та національностей відповів на численні питання, які стосувалися конкретних проблемних питань з реєстрацією релігійних громад у певних регіонах (зокрема, у Київській області), та стосовно теперішнього стану з реалізації ідеї відновлення діяльності окремого органу виконавчої влади, який би опікувався питаннями свободи совісті та діяльності організацій національних меншин.

 

 

На цьому ж засідання членами РЄПЦУ було обговорено та прийнято ряд важливих документів.

Серед численних практичних питань, обговорених на засіданні, особливу увагу члени президії РЄПЦУ приділили організації проведення Національного Дня Молитви, запланованого на 8 червня, та Всеукраїнського Дня Подяки, що відбудеться 14-15 вересня.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України