українська російська англійська

Міністр культури України Євген Нищук перебуває з робочою поїздкою в Херсонській області

19.03.2019 | 13:38

У рамках робочої поїздки на Херсонщину Міністр культури України  Євген Нищук відвідав місто Нова Каховка. Євген Нищук завітав до Новокаховського Палацу Культури, поспілкувався з колективом та відзначив високий рівень їх роботи. Після реконструкції, Палац культури отримав багатофункціональну залу з можливістю застосування її, як в якості театру, так і для проведення концертів та естрадних виступів.

 

 

Окрім того Міністр культури України ознайомився з шедеврами Херсонщини - унікальними орнаментальними панно, так званими  «кам‘яними вишиванками».

Це орнаменти на будівлях історичної частини Нової Каховки. Їх виконували у 1952-1953 роках під керівництвом художника і скульптора Григора Довженка, послідовника школи бойчукістів, за оригінальним рецептом по сирому тиньку – спеціальному розчину із додаванням смоли. На камені зображені стилізовані фігури, переплетені візерунки з птахами й рослинами, які відтворюють елементи української вишиванки. Тут і неповторні вазочки, і куманці, і «дерева життя», з яких ростуть соняшники, кукурудза чи колоски пшениці.

Тривалий час ця культурна спадщина залишалась поза увагою, втім зараз, у співпраці влади, пам‘яткоохоронців та громадськості - «кам‘яні вишиванки» зберігають, відновлюють та популяризують. 2018 року за підтримки Українського культурного фонду був реалізований проект «Кам‘яні вишиванки Нової Каховки». Сума гранту склала 433 тис. грн.

 

 

Також Євген Нищук відвідав Будинок культури в Олешківському районі с. Обривка, де працюють місцеві аматорські колективи та творчі гуртки для дітей.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України