українська російська англійська

У Будинку кіно відбувся показ містичної стрічки режисера Владислава Чабанюка "Чорний козак"

21.03.2019 | 15:03

У Будинку кіно відбувся показ української історичної фентезі-стрічки – «народного фільму» режисера Владислава Чабанюка «Чорний козак». В основу фільму покладено містичний сюжет казкаря Сашка Лірника за твором «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття». Саундтрек до фільму створили гурти «ДахаБраха» і «Піккардійська терція». Виробництвом стрічки протягом 10 років займалися громадська ініціатива «Толока Легендзине» і кіностудія «Мальва».

 

 

Міністр культури України Євген Нищук відзначив важливість реалізації такого проекту саме зусиллями митців та громадськості, які поставили за мету створити повнометражний ігровий фільм.

«Доля цього фільму схожа на долю українського народу, адже його творцям довелося пережити так багато - важливих історичних моментів, сподвижництва, мистецьких звитяг та багато іншого. Фільм знято без державної підтримки, і це - гідний приклад, коли люди одержимі великим прагненням, запалили навколо себе цією ідеєю так багато людей і спільним зусиллям створили якісне українське кіно», - говорить Євген Нищук

 

 

Як розповів режисер стрічки, директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк, робота над створенням 2-х годинного повнометражного ігрового фільму-казки розпочалась ще у 2008 році. У проекті були задіяні близько 500 людей, які працювали на волонтерських засадах.

«Кошти були дуже потрібні на оренду апаратури, транспорт, локації, однак у нас були друзі, які були готові долучитися до роботи безкоштовно», - розповідає Владислав Чабанюк.

«Всі ці 10 років ми не втрачали надію, багато подій вплинуло на долю створення цього фільму, але зрештою ми його створили. Його головна мета – передати відчуття про українське минуле, те чим жили наші предки, створити казку ».

Головні ролі у стрічці зіграли капітан сучасного козацького корабля-чайки «Спас» з Черкащини Василь Середенко і єдина професійна актриса, яка задіяна у фільмі, Марина Юрчак. У зйомках також брали участь активісти історичного клубу «Росичі» та місцеві жителі основного місця зйомки – села Легедзине Тальнівського району та Піківця на Уманщині. Кошторис стрічки склав близько 2 млн. гривень.

Події стрічки відбуваються у ХVII ст. Козацька вдова Ганна помічає, що вночі хтось почав допомагати їй по господарству. Жінка підстерігає козака, вбраного в чорне. Закохується в нього, але дізнається, що він проклятий сотником, бо заснув на чатах. Козацьку сотню тоді вирізали вороги, лише він урятувався. Тож тепер лише вночі може допомагати людям.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України