українська російська англійська

У Харкові стартував XVIIІ Відкритий фестиваль традиційної народної культури "Кроковеє коло"

28.03.2019 | 10:57

24 березня 2019 року увісімнадцяте розпочався щорічний обласний фестиваль-конкурс, метою якого є збереження та популяризація традиційної культури Слобідської України серед дітей та юнацтва. Відкрився фестиваль конкурсом виконавських мистецтв за номінаціями «Слобожанські оповідки», «Автентичний гуртовий спів», «Автентичний солоспів» і «Фольклорно-етнографічні дійства».

Більше 200 дітей, серед яких вихованці музичних шкіл, учасники фольклорних колективів і студенти вищих навчальних закладів Харківської області, зібралися разом в приміщенні Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва. Цьогорічний конкурс відзначився великою кількістю дебютантів.

 

 

Наталія Олійник, координатор фестивалю «Кроковеє коло»: «Незважаючи на конкурсну складову, наш фестиваль вже давно перетворився на зустріч давніх друзів, однодумців. Чи не тому бачити нові обличчя завжди дуже приємно і хвилююче. Хочеться, щоб ця іскра інтересу до традиційної культури нашого краю не згасла і водночас з’явилася мотивація рости професійно, змагати до кращих результатів».

Фестивальні заходи триватимуть протягом усієї весни28 березня 2019 року о 10:00 розпочне роботу науково-практична конференція «Етнологія та фольклористика», а квітень пройде під знаком традиційних художніх ремесел. Змагання юних майстрів відбудеться 14 квітняв приміщенні Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва. Відвідати виставку кращих робіт учасників фестивалю харків’яни зможуть з 19 квітня за адресою вул. Пушкінська, 62.

Фінальна зустріч учасників фестивалю пройде 12 травня 2019 року. XVIIІ Відкритий фестиваль традиційної народної культури «Кроковеє коло» для дітей та молоді завершиться святковим гала-концертом. На головній сцені Центрального парку культури та відпочинку ім. М. Горького виступлять дитячі та молодіжні фольклористичні гурти і виконавці, а на відвідувачів свята чекають майстер-класи з традиційних ремесл Слобожанщини.

 

Довідка: Фестиваль «Кроковеє коло» – проект, націлений на вивчення, збереження та відновлення в дитячому та молодіжному середовищі пісенно-обрядових традицій і народних художніх ремесл, а також активізацію науково-дослідницької роботи в цих напрямках. Програма фестивалю включає дитячу науково-практичну конференцію, змагання юних майстрів в 11 видах традиційних художніх ремесл, конкурси фольклорно-етнографічних дійств, автентичного сольного та гуртового співу, а також заключні гала-концерт переможців і виставку майстрів-учасників.

Організатори: Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва та Спілка етнографів та фольклористів м. Харкова за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та у партнерстві з Центральним парком культури та відпочинку ім. М. Горького.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України