українська російська англійська

Квітка Цісик - "Незабутня Квітка"

28.03.2019 | 10:59

«Незабутня Квітка» – під такою назвою впродовж п’яти днів відбуваються в Харкові заходи Україно-Американського благодійного проекту, присвяченого пам’яті Квітки Цісик, відкриття якого відбулося 25 березня 2019 року в Театрально-концертному центрі.

Квітка Цісикамериканська співачка з українською душею. Вона народилася в Америці, в Нью-Йорку, в родині емігрантів, але ніколи не забувала про Батьківщину своїх батьків.

Кажуть, її голос має містичну силу, заворожує і лікує, наче вона знала якусь таємницю, загальну для кожного людського серця. Ця співачкачарівна українська квітка, яка знала таємний код української душі.

Квітка Цісик записала два україномовні альбоми – «Пісні з України» у 1980-му році та «Два кольори» у 1989-му. Це їй коштувало близько 200 тисяч доларів. Для їхнього запису вона наймала кращих музикантів Нью-Йорка, акомпанувала Квітці її рідна сестра Марія, а правильну українську вимову ставила мама.

 

 

Обидві платівки у 1990-му році були номіновані на премію «Греммі» в категорії «сучасний фольк». До своїх альбомів Квітка Цісик додала таку присвяту:

«Присвячую поривам нескореного українського духа і його безнастанним змаганням по обидвах боках океану». 

«Ця збірка пісень є бажанням мого українського серця вплести радісні нитки в розшарпане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу».

Квітка Цісик продовжує своє життя, рятуючи життя жінок України завдяки Україно-Американському благодійному проекту «Незабутня Квітка». Засновник проекту і його продюсер Алекс ГУТМАХЕР. Про Квітку він дізнався лише в 2007-му році. Пісня «Черемшина» у виконанні Цісик назавжди перевернула життя Алекса.

Квітка Цісик, як і її мати і старша сестра, пішла з життя від тяжкої хвороби – раку молочної залози. Алекс ГУТМАХЕР поборов свою тяжку онкологічну хворобу, вижив і вирішив присвятити своє життя пам’яті Квітки Цісик, рятуючи українських жінок від тяжкої хвороби. Всі заходи благодійного проекту спрямовані на збір коштів для придбання пересувного маммографа для обстеження і попередження захворювання жінок України.

 

 

Квітка Цісик продовжує своє життя в піснях з її альбомів у виконанні кращих майстрів мистецтв.

Концерт до відкриття благодійного проекту в Харкові 25-го березня вийшов напрочуд вишуканим і чуйним. Глядачі гаряче приймали кожний виступ, а наприкінці стоячі разом з артистами заспівали «Черемшину», яка червоною ниткою пройшла через увесь сценарій концерту.

В той же день відбулася реабілітаційна мистецька програма для онкохворих в Харківському обласному клінічному онкологічному центрі «Квітка Цісик лікує». А 26-го березняблагодійний концерт для воїнів-ветеранів війни, присвячений пам’яті Квітки Цісик, в Обласному Госпіталі ветеранів війни.

Слова щирої вдячності митцям Харкова висловив засновник і продюсер проекту «Незабутня Квітка» Алекс ГУТМАХЕР.

Всі три програми підготували і провели художньо-постановочний колектив Харківського обласного центру культури і мистецтва, працівники Театрально-концертного центру, актори і колективи:

«Ethnо Contemporary Ballet» під керівництвом Вадима ЄСАУЛЕНКО та Ніни БУЛГАКОВОЇ

заслужені артистки України Людмила ОМЕЛЬЧЕНКО, Вікторія ОСИПЕНКО і Олена ШИШКІНА (тріо «ОБЕРЕГИ»);

лауреати Міжнародних і Національних конкурсів Люцина ХВОРОСТ, Галина ГЕЙКО, Володимир ГЕЙКО;

тріо бандуристок «ЗОРЕДАНА» Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю у складі Людмили АВДИМИРЕЦЬ, Дарини ІВАНИЦЬКОЇ та Ганни ЯНІВСЬКОЇ;

народний ансамбль народного танцю «ЗАКАБЛУКИ» Харківського вищого коледжу мистецтв, художній керівник заслужений працівник культури України Олена КОВАЛІВСЬКА;

автор сценарію і головний режисер, заслужений діяч мистецтв України Олександр САВЕНКО і ведуча Олена ЯКУТІНА.

 

 

До серця глядачів дійшли виступи заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолія БАБІЧЕВА, засновника і продюсера Україно-Американського благодійного проекту «Незабутня Квітка» Алекса ГУТМАХЕРА (Сполучені Штати Америки), генерального директора Харківського обласного центру онкології Дениса СКОРОГО, директора Обласного Госпіталя ветеранів війни Юрія ФЕДЧЕНКА.

Живе пам’ять про українську співачку Квітку ЦІСИК. Живе українська пісня і незламний дух українського народу!

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України