українська російська англійська

Культурно-мистецькі заходи до Міжнародного дня пам'яток і визначних місць

02.04.2019 | 10:43

До  Міжнародного дня пам’яток і визначних місць та до Дня пам’яток історії та культури, який в Україні відзначається щорічно 18 квітня, в заповідниках сфери управління Мінкультури буде вільний вхід та планується проведення наступних заходів:

У Державному історико-культурному заповіднику у м. Белзі буде проведено низку заходів:

18 квітня о 10.00 год.у приміщенні пам’ятки архітектури місцевого значення Келійному корпусі відкриється виставка робіт юних художників – учасників Міжнародного малярського пленеру під назвою: «Белз очима молодих». Вхід безкоштовний.

18 квітня о 14.00 год. на території пам’ятки архітектури місцевого значення Комплексу сакральних споруд урочища Замочок біля образу Белзько-Ченстоховської Богородиці (Відкритий вівтар св.Валентина) відбудеться безкоштовна екскурсія на тему:  «Белзька Богородиця єднає народи».

18 квітня о 15.00 год. на території пам’ятки археології національного значення Городище літописного міста Белза відбудеться безкоштовна екскурсія  на тему: «Княжа столиця крізь віки».

18 квітня 2019 р. в  Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» відбудеться  відкриття  виставки «Могили українських гетьманів». Також в цей день буде безкоштовним вхід до музеїв заповідника: Цитадель Батуринської фортеці (територія), Музей археології Батурина, Будинок Генерального  судді В. Кочубея.

18 квітня 2019 року з 10.00 до 17.00 до  Міжнародного дня пам'яток, у Національному історико-меморіальному заповіднику „Бабин Яр” наукові співробітники Заповідника проводитимуть екскурсії на тему: „Відтворення історичної пам’яті Лук’янівського єврейського кладовища”. Екскурсії безкоштовні.

У Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» з нагоди 80-річчя літературно-меморіального музею Тараса Шевченка в с. Шевченкове Звенигородського району Черкаської області наукові співробітники готують творчий захід  -  ретроспектива.  До уваги жителів села та пересічних відвідувачів буде представлено ряд фото та відео матеріалів відзнятих у різні роки – від відкриття музею у березні 1939 року до сьогодення.

18 квітня 2019 року – вхід у літературно-меморіальний музей с. Шевченкове та Моринський музейний комплекс – вільний.

 

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани

Мистецький спадок скульптора з Вроцлава Іоана Пфістера у Бережанах датується 1620-1640 рр. Відомі три місця їх збереження – Бережанський замковий комплекс, костел св. ап. Петра й Павла і виставковий зал заповідника. Тільки 18 квітня їх можна оглянути безкоштовно і в супроводі екскурсовода.  Замовлення приймаються за тел. (03548) 2-41-04,  0977306093

Для учнів і студентів міста упродовж години з 14.00 до 15.00 год. у виставковому залі Заповідника відбудеться відеоінформаційне представлення визначних пам’яток архітектурної спадщини, як форми вдалої туристичної промоції Бережан.

Традиційно 18 квітня влаштовується день відкритих дверей для безкоштовного відвідування Бережанського замкового комплексу та виставкового залу Заповідника.

 

18 квітня 2019 р. до Міжнародного дня пам’яток на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбудеться екскурсія «Таємниці Биківнянського лісу».

Усі охочі дізнаються про історію та призначення таємної спецділянки НКВС, що функціонувала в 1937-1941 рр. у цьому лісі,  приховування правди про Биківню радянською владою, а також особисті історії відомих українських діячів, представлених у Биківнянському мартиролозі.

 

Місце зустрічі – біля адміністративної будівлі при вході в Заповідник.

Час проведення: 15.00 – 16.20.

Вхід – безкоштовний.

Контактний телефон: (044) 253-03-55.

 

В рамках заходів до Дня пам’яток історії та культури 18 квітня 2019 р. у Національному заповіднику «Глухів» з 8-00 до 17-00 будуть відкриті двері для безкоштовного відвідування виставок «Чорні тюльпани» Донбасу», «Миттєвості Великої війни», дзвонів і дзвіночків «Дзвінка мелодія душі», «З історії стрілецької зброї».

Цього дня для тих, хто цікавиться національною архітектурною спадщиною, о 14-00 у конференц-залі Заповідника відбудеться тематичний захід «Чи було у Глухові українське бароко?», де на прикладі глухівських культових пам’яток ХVІІ–ХVІІІ ст. наукові співробітники з’ясують спільні і відмінні риси об’єктів стилістики класичного напрямку європейського бароко.

Додатково для учнівської та студентської молоді цілий день в режимі безкоштовного доступу працюватиме музей археології. На території пам’ятки «Садибний будинок Кочубеїв» у відвідувачів буде можливість зробити фото на згадку біля історичних артефактів.

Головною особливістю цього дня стане доступність кожного бажаючого до об’єктів екскурсійного показу Національного заповідника «Глухів».

 

18 квітня 2019 року в рамках відзначення Дня пам’яток історії та культури у відділі Національного заповідника «Давній Галич» Музей етнографії відбудеться відкриття відпочинкової зони для відвідувачів Музею, а також буде проведено для відвідувачів майстер-клас з розпису писанок.

Окрім того вхід на всі туристичні об’єкти Заповідника та екскурсійне обслуговування в цей день буде вільним.

Всіх любителів історії, поціновувачів архітектурної та культурної спадщини, мешканців та гостей «ідеального міста» Жовква Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві запрошує 17 квітня 2019 р. взяти участь у тематичному заході «Пам’ятки архітектури, їх захист і збереження: на прикладі м. Жовкви», основною метою якого є виховання громадян, здатних брати на себе відповідальність за добробут і благоустрій у своєму місті та країні.

Під час заходу кожен учасник зможе ознайомитися зі станом, проблемами та перспективами в галузі охорони культурної та архітектурної спадщини, на прикладі пам’яток Жовкви дізнатися, як неправомірні дії можуть стати загрозою для пам’ятки, спричинити її пошкодження, втрату автентичності, а інколи й руйнацію, навчитися самому виявляти порушення законодавства в галузі охорони архітектурної спадщини, отримати інформацію, як діяти далі, коли виявлено порушення.

Закріпити освоєний матеріал допоможе участь у квесті, основне завданням якого – фотофіксація порушень. З учасників заходу буде сформовано три команди. Команда, яка зафіксує найбільше правопорушень, отримає перемогу і нагороду у вигляді пам’ятних сувенірів від Заповідника.

А вже наступного дня, 18 квітня, кожен охочий зможе відвідати Жовківський замок безкоштовно!

 

Культурно-мистецькі заходи Національного заповідника «Замки Тернопілля» 18 квітня 2019 року.

Виставка копій чудотворних ікон світу та України з колекції заступника голови Тернопільського обласного відділення Українського фонду культури, поетеси, культурно-освітньої діячки Марії Тройчак (Збаразький замок).

Відкриття виставки художньо-мистецького пленеру «Мандруємо замками Тернопілля» Заслужених художників України – Валерія Нестеренка (м. Львів), Теодозія Салія (м. Львів), Володимира Воронюка (м. Вінниця), Юрія Кирилюка (м. Чернівці), Володимира Якубовського (м. Тернопіль), Віктора Гвоздинського (м. Рівне), Михайла Дідковського (м. Київ), Анатолія Слободяна ( м. Володимир- Волинський) у Вишневецькому палаці.

Вечір кіно у Чортківському замку – проекту «Фортеця кіно» під відкритим небом. Показ фільму «МІФ», режисера Івана Яснія.

Відкриття персональної виставки живопису мисткині Наталії Фугель «Дивокрай моєї душі». у Збаразькому замку.

Вхід на об’єкти Національного заповідника «Замки Тернопілля» 18 квітня – безкоштовний.

У Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець» буде проведено низку культурно-мистецьких заходів.

18 квітня у конференц-залі Заповідника (м. Кам’янець-Подільський, вул.П’ятницька,9) о 12.00 год. відбудеться круглий стіл «Збереження архітектурної спадщини Хмельниччини» (спільно з Управлінням культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА).

Цього ж дня для студентів вищих навчальних закладів міста ми підготували лекцію-екскурсію «Три пам’ятки – одна історія», де молодь буде ознайомлена з трьома об’єктами культурної спадщини та експозиціями у них: комплексом Руського магістрату, комплексом Руської брами та Казематною баштою. Комплексну лекцію проведуть наукові працівники відділу наукової та культурно-освітньої діяльності Заповідника о 14.00 год.

19 квітня на комплексі споруд Руської брами у цокольному приміщенні Казематної куртини (м. Кам’янець-Подільський, вул.Руська,93) о 16.00 год. відбудеться презентація нової експозиції «Фортифікація та артилерія Руської брами» (спільно з Кам’янець-Подільським товариством шанувальників історії та фортифікації).

 А всіх, кого цікавить мистецтво кіно, запрошуємо відвідати виставку київського художника-постановника шістдесяти фільмів Віталія Яська «Художник кіно Віталій Ясько», яка відкриється 20 квітня о 15.00 год. у конференц-залі НІАЗ «Кам’янець». Художник кіностудії ім. О.П.Довженка та «Укртелефільм» представить 20 робіт за сценами з українських відомих історичних фільмів, фрагменти з кількох із них побачать відвідувачі, туристи та всі ті, хто цінує українську культурну спадщину.

Відвідування усіх вищезазначених заходів БЕЗКОШТОВНЕ.

 

У Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» для відвідувачів 18 квітня до Дня пам'яток історії та культури відбудеться День відкритих дверей – вхід на територію заповідника, в палац та екскурсійне обслуговування безкоштовно для всіх категорій відвідувачів. Також відбудеться презентація книг наукових праць за матеріалами конференції VІ Качанівських наукових читань та Качанівка – грані мистецтва.

 

Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник щорічно до Міжнародного дня пам'яток і визначних місць та Дня пам`яток історії та культури проводить конкурс-пленер дитячого малюнка «Архітектура мого міста, села».

Конкурс проводиться Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником за сприяння відділу освіти Кременецької райдержадміністрації, відділу освіти Кременецької міської ради.

Метою конкурсу є відродження та популяризація мистецьких традицій Кременеччини, сприяння творчому розвитку і самовдосконаленню учасників.

Конкурс орієнтований на учнів 3 – 9 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району і участь у ньому є безкоштовна. Для участі у заході достатньо лише подати заповнену заявку згідно із положенням про конкурс розісланим по начальних закладах.

Переможців конкурсу визначає журі, склад якого формується із кременецьких художників організаторами конкурсу та затверджується  адміністрацією заповідника.

Місце проведення конкурсу-пленеру визначається журі напередодні і відповідно до погодних умов може бути перенесеним на більш сприятливий день.

До Міжнародного дня пам'яток музейно-освітнім відділом Заповідника заплановано надання упродовж 17 – 18 квітня безкоштовних туристичних послуг на Замковій горі для всіх відвідувачів.

Для учнів середніх класів шкіл Кременецького району будуть проведені безоплатні тематичні екскурсії «Стежками древнього Кременця» та «Місто легенд».

На web-сторінці заповідника буде розміщений трихвилинний проморолик про основні туристичні об’єкти заповідника.

 

У День пам’яток історії та культури 18 квітня 2019 року вхід до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника для широкого загалу буде  безкоштовним.

Напередодні, 17 квітня о 15.00 відбудеться урочисте відкриття виставки  старовинних поштових листівок  «Погляд крізь роки». На виставці планується представити близько 50 рідкісних листівок ХІХ-ХХ ст. із високохудожнім відтворенням видів Києво-Печерської лаври, пам'яток культури та історії міста Києва та  його околиць, наданих Головним аукціоном колекціонерів. Зображені архітектурні перлини Києва нададуть можливість не лише отримати уявлення про те, як виглядало наше місто у кінці ХІХ – на початку ХХ ст., а й доторкнутись до «живої» історії, побачити, як виглядали легендарна Десятинна церква, Успенський собор та інш.

Родзинкою виставки стануть листівки, видання лаврської друкарні. Окрім того, цінності експозиції додасть альбом світлодруку «Види Києва», виданий найславетнішим українським друкарем Стефаном Кульженком, з іменем якого пов’язана ціла епоха розвитку друкарської справи в Україні. Цікаво, що вже на початку своєї професійної діяльності С. Кульженко навчав роботі на швидкодруковій машині друкарів-послушників Києво-Печерської лаври, оскільки досконало володів тонкощами цієї справи.

 Заповідник запрошує   відвідати виставку   усіх  тих,  хто   цікавиться  історією та  архітектурою  рідного  міста.

 

18 квітня до  Міжнародного дня пам'яток і визначних місць в Національному історико-археологічному заповіднику «Кам’яна Могила» відбудеться розважально-пізнавальна гра-квест «Пошук скарбів на Кам’яній Могилі» для дітей загальноосвітніх шкіл. Учасники квесту відправляться в захоплюючу подорож по археологічній пам’ятці національного значення, зможуть відчути себе справжніми дослідниками давньої історії та доторкнутися до таємниць, що зберігає культовий комплекс. Даний захід направлений на збільшення зацікавленості дітей до вивчення історії рідного краю та виховання дбайливого, шанобливого ставлення до історичних пам'яток як частини національної культури.

До участі у квесті можуть долучитись усі бажаючі.

18 квітня, в Міжнародний день пам’яток, вхід до заповідника безкоштовний.

 

18 квітня 2019 року вхід до музеїв Національного історико-етнографічсного заповідника «Переяслав» буде безкоштовним. Цього дня співробітниками Заповідника будуть проводитися оглядові екскурсії по визначних пам’ятках Давньоруського Переяслава.

18 квітня біля пам’ятника Володимиру Глібовичу буде проведено лекторій присвячений першій літописній згадці топоніму «Україна» у 1187 р.

Цього дня у НІЕЗ «Переяслав» у приміщенні Музею трипільської культури НІЕЗ «Переяслав» відбудеться круглий стіл «Археологічні пам’ятки Переяславщини: проблеми охорони та збереження».

Матеріали круглого столу будуть опубліковані у науковому збірнику НІЕЗ «Переяслав» – «Переяславіка».

Під час проведення круглого столу відбуватиметься виставка археологічних знахідок останніх років.

 

18 квітня 2019 року об 14.00 год. в експозиції Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» відбудеться виставка “Берестечко – наш0 біль і слава!” до Міжнародного дня пам’яток присвячена збереженню археологічних та архітектурних пам’яток заповідника і Волині, пов’язаних з подіями Берестецької битви і Національно-визвольної війни середини XVII століття.

Буде проведено урочистий захід “Культурна спадщина Волині” для старшокласників і всіх бажаючих про важливість збереження культурного надбання народу.

18 квітня 2019 року екскурсійне обслуговування відвідувачів заповідника проводитиметься безкоштовно.

 

Культурно-мистецькі заходи Національного заповідника «Софія Київська» до Дня пам’яток історії та культури:

·                     16 квітня — лекція к.і.н. Чигирик І.І. «Історія Києво-Софійського духовного училища. 1839-1919 рр.» (музей «Будинок митрополита)

У 2019 році виповнюється 180 років з дня заснування Києво-Софійського духовного училища (Бурси) та 240 років з Дня народження митрополита Київського і Галицького Філарета (Амфітеатрова). Його піклуванням у 1839 році на території Києво-Софійського собору постав цей спеціалізований навчальний заклад. В його будівлі, що й досі зберігає виразні риси українського бароко на сьогодні розміщено Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.

Про те, які традиції існували у стінах цієї духовної школи, як навчалися та жили бурсаки, яке значення для них мала домова (училищна) церква на честь Богородиці «Виховання» та яке значення мав цей іконографічний образ розкаже на своїй лекції «Історія Києво-Софійського духовного училища» кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного заповідника «Софія Київська» Чигирик Інна Іванівна.

 

·                     19 квітня — авторська екскурсія к.і.н. Марголіної І.Є., присвячена 90-річчю заснування музею «Кирилівська церква» (музей «Кирилівська церква»)

Чи знаєте ви, де в Києві, крім Лаври, є церква з печерами? А де знаходиться храм-фортеця ХІІ ст.? В якому храмі поряд із ликами святих — світські постаті, а один із київських князів зображений у вигляді… візантійського імператора? Де похований один з головних персонажів поеми «Слово о полку Ігорове» князь Святослав? В образі якого апостола відомий художник М. Врубель передав свої портретні риси?

На чисельні прохання відвідувачів музею «Кирилівська церква» Ірина Марголина, кандидат історичних наук, історик-медієвіст, завідувач сектору науково-дослідного відділу «Інститут «Свята Софія» Національного заповідника «Софія Київська», проведе авторську екскурсію таємничою пам’яткою ХІІ ст.

 

·                     виставка «Діалог. Живопис Олександри Кирилової. Скульптура Костянтина Синицького» (виставковий зал «Хлібня»)

Мистецтво — це завжди діалог. Це діалог художника з традицією, який виражається у виборі певних тем, мотивів, формальних прийомів чи проблем, характерних для певних авторів чи історичних періодів. Це діалог з майстрами-класиками і сучасниками, діалог з іншими видами мистецтва. Зрештою, чи, може, передусім, це діалог автора з глядачем.

Виставка «Діалог. Живопис Олександри Кирилової. Скульптура Костянтина Синицького» актуалізує саме ці моменти діалогу в мистецтві.

     

У День пам’яток історії та культури, 18 квітня, вхід для відвідувачів буде безкоштовним.

 

 

У Державному історико-архітектурному заповіднику «Стара Умань» до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць заплановані наступні заходи:

Заповідник забезпечить відвідувачам безкоштовний вхід та екскурсійне обслуговування на:

-                      персональну виставку В. Лісаченка (живопис, графіка);

-                      виставку живопису молодих художників Умані «Я малюю світ».

 

Основні заходи заплановані Національним заповідником «Хортиця» для відвідувачів 18 квітня до Міжнародного дня пам’яток.

-                12 квітня планується проведення 4-го Всеукраїнського науково-практичного семінару «Сучасний музейний простір – проблеми, перспективи, інновації».

-                12 квітня планується проведення нічної екскурсії найбільш цікавими пам'ятками північної частини острову Хортиця, зокрема сакральними пам'ятками доби бронзи – святилищами.

-                18 квітня запрошуємо відвідати експозиції комплексу «Запорозька Січ», а також музею  «Міста за порогами» - вхід вільний.

 

В рамках відзначення  Дня пам’яток історії та культури у Державному історико-архітектурному заповіднику «Хотинська фортеця» заплановано проведення:

 

відкриття виставки «Традиційні пічні кахлі XVIII ст.» 

(початок о 10.00);

 

      інтерактивної лекції «Хотин – архітектурна спадщина багатьох культур»

(початок о 12.00);

 

історичного квесту «Таємниці Хотинського замку»

(початок о 14.00).

 

Запрошуємо долучитися всіх бажаючих до зазначених заходів. 18 квітня вхід до заповідника вільний. 

 

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць до вашої уваги пропонує тимчасові виставки:

 

   - «Держава виборена вогнем і мечем»

(м.Чигирин, Музей  Б.Хмельницького, тел.(04730) 2-89-31)

   - НІКЗ «Чигирнин»: 1989-2019»

(м.Чигирин, Музей Б.Хмельницького, тел.(04730) 2-89-31)

   - «Нові знахідки скіфського часу в м.Чигирин басейні р. Тясмин»

(музей Археології, тел.(04730) 2-67-36)

   - «Суботів: минувшина і сьогодення»

(с.Суботів, Суботівський історичний музей, тел.(04730)93-6-27)

 

      

У Шевченківському національному заповіднику 18 квітня 2019 року на відвідувачів чекають цікаві екскурсії, виставки, квести, огляд експозицій, участь у мистецькому пленері.

·                     Квест-екскурсія для школярів (5-11 кл.) в експозиції музею Тараса Шевченка (13-00; 14-30). Куратор: Сокур Л. А.

·                     Оглядова екскурсія «Архітектура старого Канева» (11-00). Куратор: Юрченко І. К.

·                     Тематичні екскурсії:

-                      «Історія Великої Могили» (Тарасова Гора) (10-00). Куратор: Чорна Л.О.

-                      «Таємниці музейного будинку» (Історичний музей:Єврейські торгові ряди – пам’ятка історії, XIX ст.) (10-00). Куратор: Ісаєва О. М.; Музей народного декоративного мистецтва (Базиліанське училище – пам’ятка історії, ХVIII ст.) (11-00). Куратор: Ярмош Т.В.

·                     Мистецький пленер «…Святая Канівська Гора» (Тарасова Гора) (11-00). Куратори: Чулкова Т.М., Дзима В.В.

·                     Виставки:

Музей Тараса Шевченка:

-  «Музей починається з колекції»;

-  «Феномен родини Теліженків»;

-  «Навіки разом»

Музей «Літературна Канівщина»:

-  «Києво-Печерська лавра – святиня України»

Історичний музей:

-  «Канівщина в полум’ї війни»

Музей народного декоративного мистецтва:

-  Фотовиставка «Тім Болотнікофф:  Південні землі: Австралія/ Антарктида», організована за підтримки і сприяння Посольства Австралії в Україні;

-  Фотовиставка «Це моє місто»;

-  «Миттєвості життя» - графіка

 

     18 квітня 2019 року вхід до музеїв Шевченківського національного заповідника – безкоштовний.

     Контактні номери для замовлення екскурсій 067-685-83-88, 073-180-15-30

    

До Міжнародного дня пам’яток та визначних місць і Дня пам’яток історії та культури Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запланував низку культурно-мистецьких заходів.

     17 квітня о 12.00 год. відкриття виставки «Повернуті з небуття» у приміщенні Колегіуму (на Валу).

     В основі експозиції: рідкісні археологічні знахідки, виявлені у 2018 році на території Окольного граду м. Чернігова. Також будуть презентовані реставровані ікони та інші музейні предмети з фондової збірки заповідника.

    18 квітня вхід на виставку «Повернуті з небуття» безкоштовний.

    17 квітня о 15.00 год. буде проведено лекцію «Свята обитель Єлицької гори» у приміщенні Колегіуму.

  

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України