українська російська англійська

"Діти, які виховуються у любові до читання та української книги стануть справжніми особистостями та мислячими громадянами своєї країни" - Євген Нищук

02.04.2019 | 16:09

2 квітня, у Міжнародний день дитячої книги Міністр культури України Євген Нищук відвідав Національну бібліотеку України для дітей та став гостем  свята з нагоди закриття Всеукраїнського тижня дитячого читання  «Вибори у книжковий парламент «Я обираю КНИГУ!».

 

 

Міністр культури привітав дітей зі святом та прочитав відвідувачам головної бібліотеки країни уривки  своєї улюбленої дитячої книжки – знаменитої поеми-казки «Лис Микита» Івана Франка.

 

 

Міністр культури також подякував працівникам бібліотеки за їх віддану працю та закоханість у свою справу.

«Ініціативи, які впроваджують фахівці цієї чудової бібліотеки у спілкуванні з читачами, виконують надзвичайну важливу місію – виховують майбутню освічену, культурну,  допитливу та мислячу націю. Сьогоднішні юні читачі, які люблять та поважають книгу, в майбутньому стають справжніми громадянами своєї країни і особистостями,  і з таких дітей народжуються великі постаті», - говорить Євген Нищук.

«Мені дуже приємно відзначити значну кількість нових дитячих книжок, які я тут побачив. Дитячу літературу представляють чудові видавництва, які випускають неймовірно красиві книжки, не просто  змістовні, а й цікаві дітям. Українські дитячі книжки з чудовими ілюстраціями були широко представлені на Франкфуртському книжковому ярмарку, на книжкових форумах у Лондоні та Парижі, просто в ці дні на книжковому ярмарку в Болоньї, де викликають живу зацікавленість відвідувачів. І саме Український інститут книги – інституція, створена Мінкультури, покликаний виконувати цю важливу місію - популяризувати українську книгу, виховувати любов до неї та підтримувати цікаві та потрібні ініціативи з розвитку читаючої нації».

 

 

Генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко розповіла про щорічне проведення під час весняних канікул Всеукраїнського тижня дитячого читання. У цей період в усіх дитячих бібліотеках відбуваються святкові події та акції з промоції книги, під час яких відзначають кращих читачів, проводять зустрічі з авторами і ілюстраторами, читацькі конкурси, а головне – читають книжки. До читання книг залучаються відомі та публічні особи, державні та громадські діячі. Цьогоріч Всеукраїнський тиждень дитячого читання стартував  у Черкаській обласній бібліотеці для дітей, а заключне свято відбувається 2 квітня  у Національній бібліотеці України для дітей.

 

 

«Цьогоріч ми провели акцію – «Вибори у «Книжковий парламент», на весняних канікулах діти  обирали, на їх погляд, кращі книжки та  пояснювали чому. Таким чином ми навчаємо дітей правильно аналізувати  і  обирати  свою книжку, будувати своє майбутнє, адже хто читає той має майбутнє. Я переконана, якщо діти читають, то у нашої країни є майбутнє», - говорить Алла Гордієнко.

 

У рамках святкових заходів також відбулася церемонія нагородження найактивніших читачів книжкової передвиборчої кампанії та вручення персональних квитків членів «дитячого журі» Національної секції IBBY.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України