українська російська англійська

У Чернівцях відбулось засідання експертного круглого столу "Больцанські/Боценські рекомендації щодо національних меншин у міждержавних відносинах"

04.04.2019 | 16:58

4 квітня у Чернівцях відбулось засідання експертного круглого столу на тему «Больцанські/Боценські рекомендації щодо національних меншин у міждержавних відносинах», організоване Міністерством культури України спільно з Офісом Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин.

У заході взяли участь міжнародні експерти, представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Національної поліції України та інших центральних органів виконавчої влади,  обласних державних адміністрацій, громадських організацій.

Захід розпочався виступами директора Офісу Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин Крістофа Кампа та директора Департаменту у справах релігій та національностей Андрія Юраша.

 

 

Андрій Юраш у своєму виступі відзначив зростання  динаміки співпраці із міжнародними організаціями за останні роки, зокрема з ОБСЄ, що підтверджує високий рівень довіри та дозволяє належним чином реагувати на суспільні виклики  і застосовувати конструктивний підхід до їх вирішення. Така форма співпраці та незаангажованість  Офісу ВКНМ ОБСЄ  є важливим інструментом для   об´єктивного висвітлення проблематики та формування позитивного іміджу нашої держави на міжнародній арені.

Під час засідання розглядались питання міжнародних принципів та стандартів щодо національних меншин у міждержавних відносинах, основні питання, які виникають у цьому контексті, та позитивні і негативні приклади їх вирішення.

 

 

У рамках перебування в Чернівецькій області делегація із представників Мінкультури, МОН та Чернівецької обласної державної адміністрації здійснила моніторинг стану забезпечення прав румунської національної меншини у прикордонних районах області – Герцаївському та Глибоцькому. Зокрема були відвідані школи у селах Тернавка, Велика Буда, Йорданешти, Валя Кузьмина та Волока, бібліотека у місті Герца, будинок культури у с. Волока. Під час візиту було проведено ряд зустрічей із учнями шкіл, педагогічними та художніми колективами, представниками районних адміністрацій. Моніторинг завершився відвіданням унікального дерев´яного храму Святого Миколая у с. Волока.

Члени делегації особисто змогли переконатись у тому, що у процесі децентралізації та формуванні об’єднаних територіальних громад здійснюється колосальна робота, при цьому значна увага приділяється забезпеченню культурних, освітніх, інформаційних, релігійних прав громадян.

У цьому контексті голова Волоківської об´єднаної територіальної громади, етнічний румун за походженням, наголосив, що мешканці громади  всі є громадянами однієї держави – України, незалежно від походження і мови, якою вони розмовляють, та готові працювати на її благо і створювати належні умови для забезпечення  належного рівня життя і розвитку суспільства.

Зазначені факти говорять про позитивний досвід реалізації етнонаціональної політики в Україні та про те, що прикладені спільні зусилля української влади на всіх рінях – центральному, регіональному, місцевому, міжнародних інституцій та громадських організацій дають свої плоди та  є позитивним прикладом, що заслуговує уваги.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України