українська російська англійська

8 квітня - Міжнародний день ромів.

08.04.2019 | 09:00

8 квітня у світі відзначають Міжнародний день ромів.

Цей день, присвячений історії та культурі ромів, які представляють найбільшу етнічну меншину в Європі. Свято має на меті привернути увагу до самобутньої культури ромського народу, тож визнання цього дня дозволяє стверджувати необхідність ще більших дій щодо інтеграції ромського населення до європейських суспільств.

З часів Незалежності України Уряд докладає великих зусиль для допомоги представникам ромської національної меншини в інтеграційних процесах,  дотриманні їх прав.

Зокрема, у 2003 - 2006 рр. в Україні вперше на пострадянському просторі  реалізовувалась «Програма державної підтримки національно-духовного відродження ромів до 2006 року», у 2011–2014 рр. реалізовувся План дій Ради Європи для України, що передбачав реалізацію в Україні заходів із забезпечення ефективної соціальної інтеграції ромів: розробки та прийняття комплексного національного плану для ромів в Україні і забезпечення інструментарію для її здійснення, включаючи навчальну програму для ромів посередників (ROMED) та інформаційно-просвітницькі заходиDosta!“, від 8 квітня 2013 р. схвалена Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та діє План заходів із її реалізації.

В Україні діють всесвітньовідомі художні, творчі ромські колективи, щороку проходить ромський джаз-фестиваль, по всій країні відбуваються святкування Міжнародного ромського дня та інші культурно-просвітницькі заходи.

Міністерство культури щиро вітає ромську спільноту зі святом.

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України