українська російська англійська

Предcтавлення Українського павільйону на щорічному Фестивалі культурної спадщини Емірату Шарджа

12.04.2019 | 12:02

Триває другий тиждень 17-го щорічного Фестивалю культурної спадщини Емірату Шарджа, який є одним з наймасштабніших і найбільш відвідуваних  фестивалів, що традиційно проходять на території Об’єднаних Арабських Еміратів.

Цього року Україні вперше представляє розгорнену культурно-мистецьку програму, залучивши до участі у заході майстрів традиційних народних ремесел з різних регіонів нашої держави, а також високопрофесійні українські народні танцювальні колективи.

Так, починаючи з 10-го квітня на майданчиках Фестивалю виступає танцювальний колектив Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина", який радує публіку запальними українськими танцями.

Цього тижня у нашому національному павільйоні можна відвідати майстер-класи з петриківського розпису від заслужених майстринь народної творчості Валентини Панько та Тетяни Гарькавої з Дніпропетровщини. Унікальну косівську мальовану кераміку представляє член Національної спілки художників України Марія Гринюк.

 

 

Відома етнограф і митець у сфері художнього текстилю зі Львівщини Зеновія Шульга представляє вишивані речі та гобелени, а Олена Петрова з Центру сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону пригощає гостей Фестивалю стравами традиційної дунайської кухні.

Не менш насиченим обіцяє бути третій тиждень Фестивалю. До майстрів, які зараз перебувають у Шарджі, приєднаються ткаля Ліана Лістунова з Одещини та майстриня з художньої обробки шкіри Любов Гумен з Івано-Франківська. Надія та Марія Кононови представлять український національний костюм і прикраси та проведуть майстер-класи із плетіння вінків.

Також на запрошення організаторів фестивалю, вражених майстерністю українських митців, люб’язно погодився повернутися до Шарджу писанкар Микола Гончарук, який  проведе для гостей Фестивалю майстер-класи із писанкарства.

 

 

Крім того, наші майстри будуть частувати гостей Фестивалю смачними варениками та іншими стравами національної кухні.

Фестиваль триватиме до 21 квітня цього року.

На величезному просторі Фестивалю український павільйон перетворився на центр подій, постійно приваблює відвідувачів та представників місцевих ЗМІ, адже Україна не лише зацікавила, а й здивувала арабську публіку.

Варто відзначити, що культурно-мистецька презентація України під час 17-го щорічного Фестивалю культурної спадщини Емірату Шарджа стала можливою завдяки налагодженню безпосереднього співробітництва між Міністерством культури України та Інститутом культурної спадщини Емірату Шарджа в рамках міжурядової Угоди про співробітництво у сфері культури між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України