українська російська англійська

У Верховній Раді України Міністр культури оголосив про запуск конкурсу проектів "Малі міста - великі враження"

12.04.2019 | 13:59

Сьогодні, 12 квітня під час Години запитань до Уряду на засіданні  Верховної Ради України  Міністр культури України Євген Нищук оголосив про запуск конкурсу проектів  для стимулювання регіонального розвитку та промоції культурної спадщини - «Малі міста - великі враження», започаткований Мінкультури в 2018 році.

 

Як повідомив Міністр культури, цей проект, пілотна версія якого була запущена у 2018 році, знайшов прогресивний відгук в громадах, які подали до участі понад 150 заявок, що дозволило внести до порядку денного питання культурного розвитку малих міст і територій.

 

«Мета проекту – привернення уваги до стану культурної спадщини в громадах, заохочення до її відновлення та інтеграції в життя  громад, стимулювання економічної привабливості територій. Але йдеться  це не лише про нерухому культурну спадщину, не менш важливим є впровадження кластерних моделей розвитку культури в громадах в умовах децентралізації та залучення зацікавлених сторін до використання ресурсу культурної спадщини та креативних індустрій для розвитку громад», - наголосив Євген Нищук.

 

 

«Реалізація проекту сприятиме розбудові сталого та інклюзивного суспільства з високою якістю життя, що є ключовим завданням спільної діяльності і Уряду, і Парламенту».

 

Міністр культури зазначив, що конкурс відкрито для ініціатив від усіх бажаючих, незалежно від їх територіального розміщення. Завдання Мінкультури  - розробити прості та прозорі умови його проведення,  наразі затверджено порядок проведення конкурсу проектів «Малі міст – великі враження»,  і незабаром розпочнеться формування Експертної ради, до якої увійдуть визнані фахівці у сферах культури і мистецтв, культурної спадщини, музейної справи, регіонального та/або місцевого розвитку, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, фахівці з проектного менеджменту, фінансів та комунікацій.

 

 

Після оцінювання результатів конкурсу в два етапи - спочатку на відповідність поданих документів встановленим вимогам, потім – експертне оцінювання проектів та презентування заявок перед Експертною радою, вони будуть оприлюднені і розпочнеться реалізація проектів.

 

Міністр культури також повідомив, що  загальний бюджет конкурсу - у 2019 році  складатиме 50 млн. грн., які будуть розподілені між малими, середніми та великими проектами, частку обов’язкового співфінансування встановлено на рівні не менше 30%.

 

«Ми не лишимо ініціаторів проектів наодинці з проектними заявками – бюджетом конкурсу передбачено проведення тренінгових сесій, семінарів, інформаційно-роз’яснювальної кампанії в усіх регіонах країни для підготовки якісних проектних заявок», - говорить Євген Нищук.

 

Міністр культури анонсував ключові дати проведення конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» 2019 :

15 квітня – початок прийому заявок (триватиме 30 днів)

16 травня – початок оцінювання заявок

05 липня – оголошення переможців

15 липня – 20 листопада – реалізація проектів

1 грудня – кінцевий термін звітування за проектами, тому що за отримання бюджетних коштів треба нести відповідальність.

 

«Минулого року ми активно заохочували громади жити креативно. А цього року  пропонуємо нове гасло -  «Дивись Україну», - наголосив Євген Нищук.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України