українська російська англійська

Національний академічний оркестр народних інструментів (НАОНІ) відзначив свій 50 -річний ювілей

15.04.2019 | 14:34

У Національному академічному театрі опери і балету України ім. Т. Г Шевченка відбувся концерт, присвячений одразу двом ювілейним датам – 50 років Національному академічному оркестру народних інструментів та 75 років незмінному керівнику  НАОНІ, народному артисту України, лауреату Національної премії ім. Т.Шевченка - Віктору Омеляновичу Гуцалу.

 

 

«Я вражений, наскільки майстерно поєднано традиційне, автентичне народне мистецтво з новаторським та експериментальним у виконанні цього чудового колективу», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Творчість НАОНІ – один з яскравих прикладів ребрендингу, що набув нових сучасних форм, які стирають стереотипи щодо репертуарів національних колективів. Зберігаючи унікальність звучання народних інструментів, музиканти  поєднали  автентичне виконання з сучасною музикою, зокрема, у репертуарі колективу  - джаз, електронна та рок-музика. Нас всіх надзвичайно вражає, наскільки влучно народні інструменти можуть вловити будь-який стиль чи напрямок у музиці. Завдячуючи креативу та надзвичайній майстерності колективу, НАОНІ є однією з візитівок одночасно традиційного і сучасного мистецтва України».

 

В програмі святкового концерту прозвучала українська народна музика, класичні твори та світові хіти, які оркестр виконав в яскравому своєрідному музичному стилі. У концерті також взяли участь зіркові гості -  Джамала, Олег Скрипка, гурт Друга Ріка та зірки української оперної сцени - Марія Стеф'юк, Сусанна Чахоян, Сергій Магера, Валентин Дитюк, Павло та Петро Приймаки.

 

«Ми любимо експериментувати, це наша позиція, - зазначає Віктор Гуцал.

«Люди мають бачити, що народні інструменти це не те, що заховане глибоко в музеях, а це потужна і сучасна музика. Ми стоїмо на такому щаблі, що можемо грати будь-яку музику без будь-яких бар’єрів – для нас немає нічого неможливого. Зараз чимало виконавців, які використовують народні інструменти і це правильно – з давніх давен це було специфічною барвою, яка насичує музику, робить її індивідуальною».

 

Упродовж 50 років НАОНІ дивує  глядачів своїм виконанням, вражає своєю артистичністю та віртуозністю. Незвичайний музичний колорит надають оркестру особливі оригінальні ансамблі: сопілкарів, троїстих музик, бандуристів, виконавців на зозульках. За цей час оркестром зіграно понад 5 000 концертів по всьому світу.

У 2017 році НАОНІ яскраво та потужно відкривали Евробачення. В популярному шоу «Битва Оркестрів» НАОНІ одержав 7 перемог і наразі є абсолютним лідером за кількістю зібраних голосів глядачів. Уже 35 років Віктор Омелянович Гуцал художній керівник та головний диригент колективу. Завдяки його відкритості до змін у репертуарі оркестру з’явилися такі хіти, як AC/DC "Highway to Hell", "Hotel California" гурту Eagles та інші.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України