українська російська англійська

"Через п'ять років після Революції Гідності, українське суспільство знову на межі світоглядних випробувань" - Євген Нищук

16.04.2019 | 15:33

Сьогодні, 16 квітня  в ІА «УКРІНФОРМ»  відбулося обговорення результатів  всеукраїнського соціологічного дослідження про ставлення українців до Революції Гідності та шляхів меморіалізації її подій та учасників. Тема дискусії – «5 років після Майдану: хиткі дороговкази пам'яті».У дискусії  взяли участь Євген Нищук – Міністр культури України

Володимир Вятрович -  голова Українського інституту національної пам’яті, Ігор Пошивайло - генеральний директор Національного музею Революції Гідності, Наталія Зайцева-Чіпак -соціолог, керівник Українського центру вивчення громадської думки "Соціоінформ”, науковці, відомі лідери думок і громадські діячі.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що проведення цієї зустрічі та дискусії є на часі, оскільки українське суспільство знову проходить певні  світоглядні  випробування.

«Очевидно, що по-різному можна трактувати перебіг тих чи інших подій на Майдані Незалежності 2013-2014 років, але однозначно Революція Гідності – це історична подія,  яка зламала стару систему та кардинально змінила наше суспільство і  хід його розвитку»,  - говорить Євген Нищук.

 

 

«В ХХІ столітті, в одній із центральних країн Європи люди різного віку, різного регіонального представлення, різних національностей та віросповідання об’єдналися в боротьбі за те, щоб  раз і назавжди покласти край рабству та дати зрозуміти будь-якій владі, що людську гідність та їх вибір потрібно поважати».

 

Міністр культури також відзначив схожість подій 2004 і 2014 року,  і вона полягає у  щирості людей, які стали їх учасниками. За його словами, у  подіях 2004 року була чітка політична ознака,  де стояло питання одного політичного забарвлення або іншого, одного політичного лідера чи іншого. І саме тому, час нівелювання подій 2004 прийшов практично миттєво, пов’язане із розчаруванням у конкретному лідері.

 

«Основна складова подій Революції Гідності 2013-14 років -  це епохальний для нашої країни  громадський виступ. Тут можливо вести дискусію, але неможливо  розчаровуватися в тому, що ти понад три місяці  стійко вистояв проти не тільки великої  брутальної системи,  але й силою духу переміг конкретний і фізичний і ментальний наступ на людей свободи. За збігом обставин 107 Героїв Небесної Сотні  представляють всю карту України, що в черговий  раз долає стереотип  щодо залученості до цих подій тільки частини України. Ми не говоримо про Героїв Небесної Сотні як про жертву, ми говоримо про них, як про місіонерів,  яким дано було ціною власного життя  захистити раз і назавжди українську свободу,  українську гідність і ці поняття неможливо  нівелювати», - зазначає Євген Нищук.

 

Він також наголосив на важливості створення Національного музею Революцію Гідності, збереженні національної пам'яті про ці епохальні події, осмислення та усвідомлення цих історичних подій для майбутніх поколінь.

 

Дослідження здійснювалося у грудні 2018 року Українським центром вивчення громадської думки "Соціоінформ” на замовлення Національного музею Революції Гідності з метою з'ясувати, наскільки українці пам'ятають події та фігурантів Майдану, як до них ставляться та які форми меморіалізації та презентації Революції Гідності вважають доцільними. Підсумки дослідження мають зорієнтувати Музей у розробленні подальших комеморативних практик, наукових, освітніх і культурних програм, дискусійних майданчиків, виставок, а в далекій перспективі – допомогти створити інфраструктуру пам'яті та стати багатодисциплінарною платформою критичного переосмислення історії, розвитку громадянського активізму, консолідації суспільства.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України