українська російська англійська

У конкурсній програмі 72-го Каннського кінофестивалю покажуть український фільм Нарімана Алієва, створений за державної підтримки

19.04.2019 | 09:14

Повнометражний дебют українського режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва «Додому» покажуть у конкурсній програмі «Особливий погляд» 72-го Каннського кінофестивалю. Кінопроект фільму став переможцем конкурсу Міністерства культури  України на надання державної фінансової підтримки фільмам патріотичного спрямування.

Сюжет стрічки розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Головні ролі у фільмі виконали Ахтем Сеітаблаєв (батько) і Ремзі Білялов (син). Продюсером стрічки виступив Володимир Яценко, виробництво взяла на себе кінокомпанія Limelite.

«Особливий погляд» – це друга за значущістю (після основного конкурсу) програма Каннського кінофестивалю. У різний час у ній перемагали режисери Йоргос Лантімос, Кім Кі Дук, Апічатпонг Верасетакул та інші.

Наріман Алієв – кримськотатарський режисер, автор трилогії «Кримські історії» (короткий метр). Його фільм SENSIZ («Без тебе») був представлений в рамках Generation 14+ 66-го Берлінського кінофестивалю. У своїх роботах він досліджує тему сімейних взаємин, традицій та побуту кримських татар.

72-й Каннський кінофестиваль пройде з 14 по 25 травня.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України