українська російська англійська

Мінкультури провело круглий стіл у рамках "Create.Ukraine" з питань розвитку народних художніх промислів

23.04.2019 | 16:34

Сьогодні, 23 квітня у Києві відбувся круглий стіл у рамках ініціативи «Create.Ukraine» на тему «Підтримка та розвиток Народних художніх промислів», організований Міністерством культури України.

У роботі круглого столу взяли участь перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, народні майстри за певними напрямами, очільники культурних установ, фахівці Мінкультури.

 

 

У сучасних умовах народні художні промисли розглядаються не лише як одна з найважливіших традиційних галузей народної культури, а і як стратегічний ресурс розвитку територій, невід’ємний елемент регіональної культури й економіки. Саме тому серед ключових питань до обговорення під час круглого столу став проект Концепції державної цільової програми підтримки і розвитку народних художніх промислів на 2020-2024 роки, розроблений Міністерством культури України.

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко наголосила, що особливістю Концепції є те, що вона розглядає народні художні промисли не лише як невід’ємну складову української культури та один із основних засобів збереження народних традицій, а і як один із перспективних секторів креативних індустрій.

Перший заступник Міністра культури України акцентувала увагу на основних напрямах підтримки та розвитку народних художніх промислів, які було сформовано під час підготовки проекту Концепції на підставі аналізу виявлених проблем, що уповільнюють розвиток  галузі. Це: збереження і системна передача традиційних технологій та майстерності молодому поколінню; створення передумов для розроблення механізмів стимуляції підприємницької діяльності в галузі; Просування та популяризація народних художніх промислів, як актуального, сучасного, затребуваного мистецтва; розвиток мистецької освіти.

 

«Концепція є першим кроком на шляху до розроблення та реалізації Державної цільової програми, оскільки визначає основні її засади та пропонує оптимальний варіант розв’язання існуючих в галузі народних художніх промислів проблем. Вона має бути схвалена цього року, а вже в наступному ми плануємо розробити та затвердити Державну цільову програму, завдання і заходи з її виконання», - зазначила Світлана Фоменко.

 

 

«Запрошую до обговорення проекту Концепції та напрацювання пропозицій і рекомендацій щодо конкретних кроків з розвитку народних художніх промислів, які в подальшому стануть основою для формування завдань та заходів з виконання Державної цільової програми».

 

Також учасники круглого столу розглянули питання переосмислення ролі та значення народних художніх промислів у культурному та соціально-економічному розвитку України та розвитку народних художніх промислів у контексті креативних індустрій.

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України