українська російська англійська

Делегації України здійснила спільний міжвідомчий візит у місця компактного проживання українських громад в Румунії

24.04.2019 | 16:46

Делегації України здійснила спільний міжвідомчий візит у місця компактного проживання українських громад в Румунії у повіти Сучава та Марамуреш.

Мета візиту полягала у вивченні реального стану забезпечення румунською стороною освітніх, культурних, інформаційних та релігійних  прав представників української національної меншини в Румунії.

 

 

Українську делегацію очолив директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, який також є секретарем Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин. До її складу також увійшли представники Міністерства освіти і науки України та Міністерства закордонних справ України. Значне сприяння у організації візиту було надано Посольством України в Румунії та Союзом українців Румунії.

 

 

Під час перебування у Румунії українська делегація відвідала 14 населених пунктів у повітах Сучава та Марамуреш. Зокрема, делегація відвідала український ліцей ім. Т.Г. Шевченка у місті Сігету-Мармацієй, українську секцію Сучавського державного університету, а також  14 румунських шкіл,  кілька ліцеїв, де діють українські секції, дитячі садочки, клуби.

 

 

Також відбулися зустрічі із керівництвом місцевих органів влади - головами повітових рад, перфектами, керівництвом інспекторатів освіти міст Сучава, Бая-Маре та Сігету-Мармацієй.

 

 

Члени української делегації зустрілися керівниками національно-культурних товариств українців в Румунії, Головою  Союзу Українців Румунії Ніколаєм-Мирославом Петрецьким та представниками місцевих осередків СУР, представниками духовенства та українською громадою.

 

 

Під час свого візиту українська делегація підтвердила зацікавленість Української сторони у подальшому розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Румунією з питань забезпечення прав національних меншин, усі члени делегації дотримувались позиції, що вирішення комплексу питань, пов’язаних із забезпеченням освітніх, культурних, релігійних та інформаційних потреб української національної меншини в Румунії та румунської національної меншини в Україні, залишаються беззаперечним пріоритетом державної політики у сфері двостороннього співробітництва між Україною та Румунією.

 

За результатами проведеної роботи було напрацьовано ряд конструктивних ідей та спільних рішень щодо належного вирішення комплексу питань, пов'язаних із освітою, вивченням рідної мови, релігійними переконаннями, розвитком культурних традицій,  підтримкою української національної меншини в Румунії та румунської національної меншини в Україні у рамках двостороннього співробітництва між обома країнами. 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України