українська російська англійська

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому схвалила Закон про забезпечення функціонування української мови як державної

25.04.2019 | 12:38

Сьогодні, 25 квітня  Верховна  Рада України у другому читанні та в цілому ухвалила вкрай важливий для українського суспільства і державності законопроект – Закон про забезпечення функціонування української мови як державної (5670-д). За це рішення проголосували 278 народних депутатів.

 

Законопроект спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. Українська мова як державна є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо).Одночасно дія цього Закону не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

 

Основним  завданням  законопроекту є забезпечення державою: захисту державного статусу української мови як мови громадянства України; утвердження української мови як мови міжетнічного спілкування і порозуміння в Україні; функціонування державної мови як інструмента об’єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності та територіальної цілісності України, її незалежної державності та національної безпеки; розвитку української мови, як самобутньої мови титульної нації з метою зміцнення національної самосвідомості українців та збереження національної культури, традицій, звичаїв та історичної пам’яті української нації; поширення знань про українську мову та її роль у розвитку української та європейської культур тощо.

 

Закон сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвиткові української нації.

 

«Прийняття цього законопроекту є історичною подією для нашої країни, відновленням

історичної справедливості до якої  ми йшли століттями, і десятиліттями вже за часів Незалежності України», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

«Мова – живий організм, який розвивається за своїми законами, а ми маємо докласти зусиль, аби зберегти та примножити цей нетлінний скарб. Міністерство культури України  і сьогодні робить усе можливе, щоб сприяти розвитку української мови. Я дуже втішений, що велика спільна робота громадських організацій та експертів, які працювали над законопроектом у тому числі і створеного Директорату державної мовної політики  Мінкультури, по підготовці Закону і до першого читання, і  над його вдосконаленням у другому читанні - завершився великої спільною українською перемогою. Повага до української мови як державної є ключовою та забезпечить гармонійне життя в Україні, буде запорукою сталого розвитку в нашій країні,  працюватиме на майбутнє України,  на її безпеку на те, що майбутнє покоління українців  буде розмовляти та послуговуватися однією з найпрекрасніших мов планети».

 

Міністерство культури щиро вітає всіх громадян України з прийняттям цього вкрай важливого законопроекту та запевняє, що і надалі працюватиме задля забезпечення всебічного розвитку й функціонування державної мови і задля дотримання мовних прав національних меншин.

 

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України