українська російська англійська

"У рамках децентралізації варто використовувати потенціал культури для створення економічного сприятливого клімату краю", - Євген Нищук

03.05.2019 | 17:30

Сьогодні, 3 травня в Івано-Франківську стартував ІV Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» («Carpathian SPACE»). У перший день фестивалю було проведено тематичний круглий стіл «Децентралізація: виклики, перемоги і досягнення» із залученням дипломатичного корпусу, членів Уряду, представників органів місцевої влади, об’єднаних територіальних громад,  фахового та експертного середовища.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що вже стало доброю традицією проводити Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Карпатський простір» у місті Івано-Франківськ, який на цей час стає не тільки мистецьким епіцентром Прикарпаття, але й виступає платформою для об’єднання культурних, інтелектуальних, економічних можливостей країн всього регіону, обговорення  важливих тем та обміну досвідом.

 

«Сьогодні наша держава переживає дуже важливі процеси у тому числі і в культурній політиці, де децентралізація де-факто відбулася значно раніше і переважна кількість культурних закладів та установ знаходяться у підпорядкування місцевого самоврядування. Натомість, реформа децентралізації в останні роки покликана створити безпечні та комфортні умови для людей в нашій державі, а, тому наразі є вкрай важливим  побачити потенціал культури, який можна перетворити на важливий ресурс розвитку громади, можливості творчого самовираження так і фінансового наповнення місцевого бюджету, що створює економічно сприятливий клімат», - говорить Євген Нищук.

 

 

За його словами, команда Міністерства  культури працює над посиленням ролі культури як майданчика для діалогу між громадою, бізнесом та владою. За підтримки Мінкультури проведено низку досліджень щодо особливостей та стану культури в громадах,  що дозволяє краще розуміти розвиток цього процесу, виокремлювати конкретні напрямки, які потребують особливої уваги та розуміти виклики реформи децентралізації для культурної політики держави. Так, впродовж останніх  років запущено багато ініціатив, які демонструють вдалий приклад розвитку  територіальних громад, де культура розглядається як фундамент  економічного розвитку, створює туристичну привабливість краю та окремих місцин, навколо яких об’єднуються  територіальні громади.

«Для нас дуже важливо надати закладам культури нового імпульсу життя, перетворити бібліотеки, будинки культури на  майданчики для комунікацій людей різного віку, адже культура торкається та стосується кожного. Заклади культури це ті осередки, які об’єднують громаду та,  у свою чергу, створюють великі можливості економічного розвитку. Серед гарних прикладів, реалізація проектів програми «Малі міста – великі враження», які кардинально змінюють обличчя міст та впливають на розвиток їх інфраструктури з активним  використанням потенціалу креативних індустрій», - зазначив Євген Нищук.

 

 

Під час круглого столу учасниками була розглянута низку питань, пов’язаних з результатами і перспективами децентралізації в Україні,  можливості для розвитку територій, а також законодавчого підґрунтя втілення реформи. Своїм досвідом проведення реформи децентралізації поділилися  Надзвичайний  та Повноважний  Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Надзвичайний  та Повноважний  Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто,  Надзвичайний  та Повноважний  Посол Естонської Республіки в Україні Герт Антус.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України