українська російська англійська

У Івано-Франківську офіційно відкрився Четвертий Міжнародний культурний-мистецький фестиваль "Карпатський простір"

04.05.2019 | 17:07

У Івано-Франківську офіційно відкрився Четвертий Міжнародний культурний-мистецький фестиваль «Карпатський простір» — величезний мистецький open space, що відбувається за підтримки Міністерства культури України. Фестиваль дає можливість відчути автентичність української культури Карпат.

У відкритті взяли участь міністр культури України Євген Нищук, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка, голова міста Івано-Франківська Руслан Марцінків, дипломати з понад 20-ти країн світу та інші.

«Івано-Франківськ для мене - рідне місто, бо я тут народився. І тому я сьогодні гордий вітатись з краянами. Ми раді вітати тут також гостей з інших країн, яких сьогодні тут є понад 20. Це наші дипломати, які несуть славу про Україну, про наш Прикарпатський край в світі. Я гордий, що протягом останніх років, після подій Революції Гідності я зміг долучитися до тих творчих ініціатив, які є від митців, режисерів, креативних людей, які хочуть зробити привабливішим наш край для усіх, хто тут живе і хто приїздить, для людей різного віку, національностей, різних віросповідань та культур. Я радий, що Міністерство культури вкотре змогло долучитись і в фінансовому плані до створення фестивалю, який за кілька років стає платформою, комунікаційним центром для питань не лише культури, а й питань соціальних, інфраструктурних, бізнесових, освітніх. Це те, що протягом декількох днів йде поруч з яскравими мистецькими подіями, які проходять по всьому Івано-Франківську, події відбуваються в Коломиї, та інших місцях».

За словами Євгена Нищука подібні заходи сповнені змістовними і яскравими подіями, що відкривають українську культуру, традиції та багату історію і є найкращою презентацією не лише для усієї України, а й усього світу.

 

 

Карпатський регіон завжди мав свою етнічну унікальність і фольклорну самобутність, мовну неповторність і культурне розмаїття, спричинене географією «Карпатського простору».
Під час мистецьких дійств відбувається надзвичайно важливе обговорення культурного потенціалу Карпатського краю. На фестивалі щороку беруть участь представники різних країн, Надзвичайні і Повноважні Посли країн-партнерів, які прагнуть сприяти культурно-географічному розвитку регіону, який заявив про себе потужним міжнародним проектом. 2018 року фестиваль зібрав освітян із різних країн світу, де за великим круглим столом було проговорено стратегію міжнародної співпраці й взаєморозуміння. «Карпатський простір» стає частиною міжнародної культурної політики, популяризуючи водночас питомо українське.

Щороку на фестивалі разом із дипломатами й політиками, економістами й освітянами, представниками бізнесу й міжнародних інституцій беруть участь сотні творчих колективів: художники, скульптори, музиканти з Франції й США, Австрії й Польщі, Румунії й Словаччини, Угорщини й Чехії, Латвії й Естонії, Болгарії й Грузії, Азербайджану й Узбекистану та багатьох інших країн Європи й світу. Завдяки фестивалю країни-учасниці представляють свої культури, фольклорну самобутність, сучасні мистецькі надбання, а Міністерство культури України зі свого боку робить усе можливе, щоб ознайомити світ із мистецьким обличчям України.

На три дні Івано-Франківський стає творчою лабораторію, в місті відбувається справжній карнавал, учасниками якого стають всі охочі. 
Мистецькі локації розташовані в наймальовничіших куточках міста на центральних майданах і вулицях: Art SPACE, Theatre SPACE, Architecture SPACE, Cinema SPACE, Cuisines SPACE, Wine SPACE, Classical music SPACE.

«У Карпатському просторі, відчуваєш подих історії й нашої автентичної культури. Сьогодні це не просто назва історичної місцевості, а бренд, упізнаваний у Європі.
Міністерство культури, сприяючи культурному й і мистецькому розмаїттю України, підтримує цей арт-мистецький проект, який має міжнародне значення для нашої країни, зміцнюючи через культуру зв’язки із зовнішнім світом і у такий спосіб сприяючи розвитку культурної дипломатії.
«Карпатський простір» — не просто свято культури; це мистецькі проекти, які утверджують автентику українського на мапі європейської культури.
«Мистецтво єднає світ!»»
- додає Міністр культури.

Урочисто цьогорічний фестиваль відкрився концертом джаз-бенду Фокіна та колективом Ars Nova, а також вогняним шоу від театру «Воскресіння». Рок-програму першого дня завершив виступ гурту «The HARDKISS».

 

 

Фестиваль «Карпатський простір» у Івано-Франківську триватиме до 5 травня.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України