українська російська англійська

У Коломиї відбувся Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль "Писанка"

06.05.2019 | 10:50

Однією із локацій IV Міжнародного фестивалю мистецтв “Карпатський простір” стало місто Коломия, де відбувся дводенний XIІ Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль “Писанка”. Мистецька подія відбулася за підтримки Міністерства культури України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Коломийської міської ради та міжнародного благодійного фонду «Покуття».

 

 

Учасниками цьогорічного фестивалю стало близько 1800 осіб, серед них 1500 учасників колективів народної творчості, 100 писанкарів, 150 учасників конкурсу писанкового розпису та 50 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Це гості з Київської, Хмельницької, Тернопільської, Львівської, Донецької, Кіровоградської, Закарпатської, Чернігівської, Харківської областей, а також майстри писанкового розпису з Румунії.

 

 

«Майстри, що приїхали на цей фестиваль, своїми творіннями підтримують багатовікову традицію розпису великодньої писанки, яка є символом  життя,  народження, вічності, добра і любові. Зараз на фестивалі присутні гості з прифронтових містечок, вони приїхали надихнутися цією надзвичайною красою, а ми підтримуємо їх, в надії на скору перемогу і такий довгоочікуваний мир», - зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Сьогодні на Прикарпатті чимало гостей не лише з різних регіонів України, а й з понад двадцяти країн світу. Тож ми маємо гарну можливість презентувати  культурне розмаїття цього краю і його гостинності».

 

У рамках фольклорного фестивалю відбувся конкурс писанкового розпису, круглий стіл «Мистецтво писанки: традиції і виклики сучасності» за участю майстрів писанкового розпису, мистецтвознавців, науковців, працівників музею, виставка-продаж творів декоративно-ужиткового мистецтва.

Мистецьку програму складали виступи колективів та солістів з Івано-Франківської, Київської, Чернігівської та Хмельницької областей, розважальна програма «Коломийська забава» за участі студій «Star dream», «Зорепад» а також колективів «Сварга» і  «Покуття», а  також яскравий виступ київського гурту «Шпилясті кобзарі».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України