українська російська англійська

"Український павільйон співпадає у своїх візіях з тенденціями та концептом 58-ї Міжнародної виставки мистецтв у Венеції" - Євген Нищук

08.05.2019 | 20:00

Сьогодні, 8 травня  відбулося офіційне представлення 58-ї Міжнародної виставки мистецтв у Венеції – La Biennale di Venezia. Тема цьогорічної виставки – «May You Live in Interesting Times» («Щоб ви жили в цікаві часи»).  Український павільйон на 58-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва вперше  розміщується  в основній локації  - Arsenale та представлений проектом «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні»  під кураторством Відкритої групи: Юрія Білея, Павла Ковача, Станіслава Туріна, Антона Варги.

Національний павільйон України організовано Міністерством культури України, Комісаром є Міністерство культури України в особі  Світлани Фоменко, першої заступниці Міністра культури України.

Кураторський проект «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» передбачає, що  «Мрія» стане  джерелом особливої міфології, яка і буде відображена в павільйоні протягом виставки. Суттєвої складової національного представлення є експозиція протягом 6 місяців у павільйоні, з 11 травня до 24 листопада 2019 року. 

 «Нас особливо тішить, що український павільйон  співпадає в своїх баченнях та візіях  сучасного мистецтва з тенденціями та концептом  цьогорічної виставки – «May You Live in Interesting Times» («Щоб ви жили в цікаві часи»)», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

«Адже сьогодні  сучасне мистецтво відрізняється від будь якого іншого саме форматом – не завжди головним фокусом слугує сама експозиція, а  головним є те, що відбувається навколо неї. Якраз це можна сказати про український проект «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні».  І хоча наше офіційне відкриття відбудеться тільки завтра,  9 травня, вже сьогодні вдалося поспілкуватися з президентом бієнале Паоло Баратта і побачити наскільки велика зацікавленість людей потрапити  до нашого павільйону і зрозуміти його ідею. Проект дуже живий, робота над ним  продовжується  постійно, він буде  модифікуватися  протягом усіх  шести місяців,   які Україна представляє  своє мистецтво на цьому надзвичайно поважному форумі,  і вже навіть завтра проект буде відрізнятися від того, яким  він є сьогодні».

Наповненням проекту є не лише тінь «Мрії», а й міф довкола неї. В українському павільйоні протягом шести місяців буде відбуватись переповідання польоту з вуст в уста — довготривалий перформанс у спеціально створеній для нього сценографії. За результатами збору всіх даних створено архів, який у формі книги-довідника стане основою каталогу національного павільйону.

Венеційська бієнале – одна з провідних виставок сучасного світового мистецтва, яку оцінює міжнародне журі. Перша бієнале відбулася у 1895-му. З того часу вона відіграє ключову роль у формуванні сучасного мистецтва та художньої інтерпретації подій у світі. Саме в садах Джардіні знаходяться національні павільйони багатьох країн-учасників Бієнале (українська експозиція розміститься не в Джардіні, а в розташованому неподалік Арсеналі).

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України