українська російська англійська

Відбулося чергове засідання Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів патріотичного спрямування

10.05.2019 | 21:24

У столичному кінотеатрі «Жовтень»  відбулося чергове засідання Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів патріотичного спрямування. На засіданні було переглянуто два, завершені виробництвом документальні фільми патріотичного спрямування «АУ» та «На СХІД», виробництва Міжнародного продюсерського центру «ФОР-ПОСТ».

 

 

 

Кінопроекти  стали переможцями конкурсу Міністерства культури  України на надання державної фінансової підтримки фільмам патріотичного спрямування.

 

 

Фільм «АУ» (режисер та автор сценарію: Калчугіна Ольга, бюджет фільму:  2 млн. 295 тис. гривень – 100 % державне фінансування) покликаний привернути увагу до проблем аутизму в Україні, зокрема подолання бар’єрів щодо соціалізації дітей з аутизмом в українському суспільстві.

Ті, у кого це сталося – наче опиняються в дрімучому лісі, невідомому

просторі, моторошних сутінках. Страх, безпорадність і потреба допомоги.

Зазвичай у таких випадках люди кричать «ау»! Ті, кого це не торкнулося – з острахом дивляться на тих, хто кричить, й намагаються триматися від них подалі. Невігластво, відсутність знань і байдужість. Зазвичай у таких випадках люди вигадують нісенітниці і перешіптуються «ау»...                         Люди з аутизмом – які вони? Спростування міфів і нісенітниць про аутизм. Досить шептати «ау»!

Фільм «На СХІД» (режисер та автор сценарію Єрмоленко Вадим, бюджет  1 млн. 167 тис. гривень – 100 % державне фінансування) показує реалії сучасної української армії. Андрій, в минулому звичайний цивільний хлопець, який брав участь в обороні Луганського та Донецького літовищ  був тяжко поранений, і тепер боротьба за незалежність країни стала метою його життя. Кілька разів на місяць Андрій сідає у потяг і їде на війну... Він везе танкістам і артилерії систему наведення, яку сам сконструював. Його життя навіки пов’язане з тією частиною нашої країни, куди він і прямує – «НА СХІД». Слідкуючи за подорожами Андрія, ми знайомимося з людьми, які стали обличчям сучасної української армії.

 «На Схід» - це не тільки подорож у минуле, це спільний портрет молодої сучасної української армії з її проблемами, досягненнями і вірою в майбутнє України.

Експерти привітали виробника та творчі групи із завершенням виробництва фільмів, відмітивши їх важливість та соціально значущу тематику та побажали успішного їх просування.

Фільми в найближчий час плануються до представлення на фестивалях та широкого прокату на телеекранах та у кінотеатрах країни.

Крім того, на засідання були розглянуті й інші питання, пов’язані з виробництвом фільмів патріотичного спрямування.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України