українська російська англійська

У Кропивницькому відкрився Всеукраїнський культурно-мистецький проект "Мальовнича Україна"

19.05.2019 | 12:32

У виставкових залах Кіровоградського обласного художнього музею, картинної галереї «Єлисаветград», Кропивницькому художньо-меморіальному музеї О. О. Осмьоркіна відбулось урочисте відкриття Всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Мальовнича Україна».

У відкритті культурно-мистецького проекту взяли участь заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко, директор Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА Валентина Животовська, заступник голови Національної спілки художників України – директор Дирекції художніх виставок Ігор Волощук, представники громадськості.

 

 

Заступник Міністра культури Юрій Рибачук під час відкриття проекту зазначив, що "Мальовнича Україна" мандрує містами України та у попередніх роках була представлена у Сєвєродонецьку і Маріуполі. Також він зауважив, що художня, живописна, поетична спадщина Тараса Шевченка закликає до єднання навколо власної землі – України.

«Для мистецького життя Кіровоградщини відкриття виставки у трьох закладах культури Кропивницького є непересічною подією, - наголосив перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко.

 

 

Проект "Мальовнича Україна" продовжує традиції широковідомого шевченкового альбому офортів "Живописная Украина", надрукованого у 1844 році, як періодичне видання про історію, народний побут, звичаї, природу та історичні пам’ятки, які Тарас Шевченко змальовував під час своїх подорожей Україною.

 

 

Захід має на меті поєднати мистецькі надбання знаних митців і творчої молоді з усіх регіонів України, представити широкому загалу глядачів тенденції сучасного мистецтва. Слід відзначити, що Шевченкіана - невичерпне джерело сюжетів образотворчого мистецтва. Саме тому в творах українських художників шевченківська тема увійшла ще за життя Кобзаря і пояснюється не лише надзвичайним інтересом до його особи, але і тим, що через образ Шевченка, історію його життя, поезію українські художники відчувають зв'язок сучасного з минулим.

 

 

Роботи понад трьохсот художників з усіх куточків України, об’єднаних творчістю Тараса Шевченка експонуватимуться з 17 по 31 травня ц. р.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України