українська російська англійська

До Дня Європи в Україні на Софійській площі відбувся Гала-концерт українських зірок світової оперної сцени

20.05.2019 | 11:08

З нагоди Дня Європи в Україні на Софійській площі відбувся Гала-концерт українських зірок світової оперної сцени Людмили Монастирської, Андрія Бондаренка, Валентина Дитюка, Сергія Магери, Тараса Штонди у супроводі Симфонічного оркестру Національної філармонії України та за участю Національної заслуженої академічної капели України «ДУМКА».  Концерт організовано  Міністерством культури України, художній керівник проекту  - Анатолій Солов’яненко.

 

 

«Посеред київських каштанів, в обрамленні Золотоверхої Софії , ми збираємося в третю суботу і неділю травня, в рамках відзначення днів Європи.  Цей шлях був непростим. У 2013-2014 роках, за найвищі європейські цінності, наші Герої поклали свої життя, і тисячі наших Героїв віддають їх зараз на Сході країни. Ці дні Європи  припали на 75-ті роковини депортації  кримськотатарського народу і сьогодні ми вшановуємо пам'ять жертв політичних репресій, що ще раз нам нагадує, наскільки дорогий цей шлях до великої європейської родини», - наголосив під час виступу Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«Сьогоднішній вечір - це добра традиція, коли ми тут, в цій красі, збираємося слухати музику  наших блискучих музикантів, наших хористів та солістів, які є нашими культурними та дипломатичними посланниками до Європи і світу. Вони навчалися в наших музичних школах, здобували тут освіту і є солістами нашої Національної опери. Вони бажані на найбільших світових сценах, але щомісяця повертаються на рідну сцену, щоб предстати  перед своєю рідною публікою і це теж дуже дорого вартує.  Тому сьогодні мовою музики, якій нема меж, ми говоримо про те, що ми справді прагнемо жити в демократичній і європейській країні, подолати всі складнощі, через перемогу здобути мир і в процвітаючій країні  радіти один одному та поважати один одного».

Почесними гостями свята стали дипломати з усіх країн Європейського Союзу.  До програми концерту увійшли найпопулярніші твори світової класики В.-А. Моцарта, Дж. Верді, Г.Доніцетті, Дж. Россіні, Ж.Бізе, Ш.Гуно, М.Лисенка, Л. ван Бетховена. 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України